SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Hemşehrimiz Enver Merallı Göreve Başladı

Bu biyografi 10 Eylül 2020 - 6:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Merallı, “Bize toplum içinde müzikal bölüm düşüyor. Bizlerde üzerimize düşen görevleri sanat adına, müzik adına topluma aktarmaya çalışacağız.” dedi.

İstanbul Modern Folk Müzik Topluluğu Sanat Yönetmeni hemşehrimiz Enver Merallı, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosunda şef olarak göreve başladı.

Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosunda şef olarak göreve başlayan Enver Merallı’ ile yaptığımız röportajda şunları ifade etti.

Bu sezon Kültür ve Turizm Bakanlığımız Sivas’taki konserlerin düzenlenmesi, yönetilmesi ve bir yıllık programın yapılması anlamında bana bir görev tevdi edildi. Tabi aynı zamanda ben İstanbul Modern Folk Müzik Topluluğu Sanat Yönetmenliğini yürütmekteyim. Hem İstanbul hem de Sivas Arasında bir mekik dokuyacağız.  İnşallah Sivas’ta çok farklı projelerle izleyicilerin karşısına çıkacağız. Burada biz bunları yaparken başta Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın ve tüm kurumların, hemşehrilerimizin ve kısacası herkesin desteğine ihtiyacımız var. Pandemi süreci bizim istemediğimiz bir süreç, ama bizler bu süreç içerisinde sosyal medya üzerinden yeni projeler yaparak halkımızla dijital bir ortamda bir arada olacağız.” Şeklinde ifade etti.

Sivas’ta geçmişten bugüne birbirinden değerli aşıklarımız var diyen Merallı, “Geçmişte ilk aşıklar bayramı Sivas’ta yapıldı. Muzaffer Sarısözen, Aşık Veysel ve daha nice isimler bizlere değerli eserler bıraktı. O yüzden Sivas’ın geçmişte yer alan değerli isimleri bizler için de büyük bir şans. Bizlerde bundan sonraki süreçte yeni nesile bu güzel türküleri emanet edeceğiz. Bize toplum içinde müzikal bölüm düşüyor. Bizlerde üzerimize düşen görevleri sanat adına, müzik adına topluma aktarmaya çalışacağız.” şeklinde ifade etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA