SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Karasu, Yusufoğlan köyünden seslendi

Bu biyografi 07 Eylül 2020 - 0:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “İncelemelerde bulunduğum Yusufoğlan İlköğretim Okulu yıkım kararı alınan 22 okuldan birisi. Ne yazık ki 3 aydır herhangi bir çalışma yapılmamış. Bu da öğrencilerimizin yeni eğitim yılına büyük bir belirsizlikle başlaması anlamına geliyor. Bu nedenle okulların yeniden yapımında kaybedecek vakit yok, bir an önce harekete geçilmeli.”dedi.

CHP Sivas  Milletvekili Ulaş Karasu, köy ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz aylarda yıkım kararı çıkan köy okulları ile ilgili Yasufoğlan köyünde açıklama yaptı.

Karasu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Koronavirüs nedeniyle eğitimden uzak kalan öğrencilerimiz ve aileleri şimdi de yıkım kararı alınan okullar nedeniyle mağdur edilmesin.İncelemelerde bulunduğum Yusufoğlan İlköğretim Okulu da yıkım kararı alınan okullardan birisi. Ne yazık ki 3 aydır herhangi bir çalışma yapılmamış. Bu da öğrencilerimizin yeni eğitim yılına büyük bir belirsizlikle başlaması anlamına geliyor. Bu nedenle okulların yeniden yapımında kaybedecek vakit yok, bir an önce harekete geçilmeli. Tüm çabamız ve mücadelemiz; İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’daki evlatlarımız hangi olanaklara sahipse Yıldızeli’nde Divriği’de, Kangal’daki evlatlarımız da o olanaklara sahip olsun diye. Sivas’ın vekili olarak şehrimizin hangi noktasında olursa olsun sorunları dile getirmeye, tüm hemşehrilerimin taleplerini dinlemeye ve çözüm için çalışmaya devam edeceğim.”ifadelerine yer vardi.

Geçtiğimiz Haziran ayında verilen yıkım kararının ardından herhangi bir çalışma yapılmadığını gördük, diyen Karasu,  “Meclis Başkanlığı’na verdiğim soru önergesinde konuyla ilgili sorumluları göreve davet etmiştim şimdi bir kez daha Yusufoğlan’dan sesleniyorum. Yıkım ve okulların yeniden yapım işlerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılına yetişeceği belirtilmişti. Ancak okulların açılmasına kısa bir süre kala görüyoruz ki herhangi bir işlem yapılmamış. Bu durağanlık hem vatandaşlarımızda hem de bizlerde soru işaretleri oluşturuyor. Bir an önce okulları eğitim-öğretime hazır hale getirin. Bizler vatandaşlarımızı köylerde yaşamaya teşvik ediyoruz ama vatandaşlarımız çocuklarını gönderecek okul bulamıyor. Tüm yetkilileri bu sorunla yakından ilgilenmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA