SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Her geçen gün Sağlık Emekçileri Ölüyor”

Bu biyografi 03 Eylül 2020 - 15:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SES sendikası Sivas’ta Covid-19 Nedeniyle hayatını kaybeden arkadaşlarının anısına ve yaşam hakları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak, uygulanan sağlık politikalarını alkışlarla protesto ettiler.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Sivas Şube Başkanı Özgür Baştürk, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Poliklinik Girişinde Salgın mücadelesinde özveriyle görev yapan ve meslek hastalığı dahi sayılmayan Covid-19 Nedeniyle hayatını kaybeden arkadaşlarının anısına ve yaşam hakları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak, uygulanan sağlık politikalarını alkışlarla protesto ettiler.

Baştürk, “Çalışma koşullarımız düzeltilmedi, risk grubundaki sağlık emekçilerimiz izinli sayılmadı, yeterli sayıda ve uygun nitelikte KKE sağlanmadı, rutin test yapılmadı, çalışan sayısı yeterli düzeye çıkarılmadı. Her geçen gün Sağlık Emekçileri Ölüyor. Hayatını kaybeden sağlık emekçileri rakamlardan ibaret değil! Bizlerde kaybettiğimiz arkadaşlarımızın anısı için, sağlık ve yaşam hakkımız için 1 dakikalık eylem (saygı duruşu, alkışlı protesto) yapıyor sesimizin duyulmasının istiyoruz.” dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA