SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Sebze hali Sivas’a yakışır hale gelecek”

Bu biyografi 28 Ağustos 2020 - 17:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Akgül, “sebze halinin Sivas’a yakışır bir hale getirilecek olması hepimizi memnun etmekte. Esnafımız da vatandaşlarımız da kış aylarında büyük sıkıntılar çekiyordu üstünün kapatılması bu noktada oldukça önemli.” dedi.

Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar odası Başkanı Mehmet Akgül, ”Perakende sebze halinin yeni yüzüne kavuşması ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

”Uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz ve her dönem Belediye Başkanlarımızdan ısrarla talep ettiğimiz perakende sebze halinin, şehrimizin vizyonuna yakışır hale gelmesi meselesi, değerli Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in çabalarıyla gerçek oluyor. Her zaman olduğu gibi, bu dönemde yeni Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin’i ziyaretimizde perakende sebze halinin artık yeni yüzüne kavuşmasını, yine gündeme taşıdık ve sayın başkanımızdan sözünü almıştık. Sağolsun başkanımız bu talebimizi hizmet programının ilk sırasına alarak hemen çalışmaları başlattı. Bu süreçte Başkanımız ve ekip arkadaşlarıyla irtibatımızı koparmadık. Gerçekten Perakende sebze hali, Sivas için önemli bir yer. Merkezi yerde olması hasebiyle görüntüsünün şehrimize yakışır olması gerekiyor. Çünkü, şehir dışından gelen hemşerilerimiz ve misafirlerin uğrak mekanı. Mevcut durumu ile insan trafiğinin olumsuz yanları, ticaretin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi, alana düzen getirilebilmesi ile görüntü ve gürültü kirliliğinin giderilmesi, sebze hali esnafının kış aylarında çektiği sorun ve sıkıntıların son bulacağından, Bu proje de o alanı tam anlamıyla Sivas’a yakışır bir hale getirecek. Esnafımız da vatandaşlarımız da kış aylarında büyük sıkıntılar çekiyordu üstünün kapatılması bu noktada oldukça önemli.

Çok şükür sona gelindi ve artık perakende sebze hali projesi hayata geçiyor. Ortak akıl ve istişareyle, Perakende Sebze Hali Projesini hayata geçiren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, projenin ihalesini ise 28 Ağustos Cuma günü gerçekleştiriyor.2021 yılı 3.ayında inşallah yapımına geçilecek. Perakende Sebze Hali yeni yüzüyle daha da güzel olacak. Şimdiden, Sivas’ımıza ve esnaflarımıza hayırlı olsun. Değerli Başkanımız Hilmi Bilgin ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı..

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA