SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Altyapı yenileniyor

Bu biyografi 27 Ağustos 2020 - 20:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi 3 mahallede yağmur ve içme suyu hatları yenileme çalışması başlattı.

Muhtarların taleplerini Belediye Başkanı Hilmi Bilgin geri çevirmedi. Örtülüpınar, Halil Rıfat Paşa ve Yeşilyurt Mahallelerinde aşırı yağış sonrası sürekli tıkanan yağmur suyu hatlarının yenilenmesi için çalışmalara başlayan SİBESKİ ekipleri ana caddeler ve ara sokaklarda içme suyu hattında da yenileme çalışmalarının startını verdi.

Yağışlar sırasında biriken suların kolay deşarj edilmesi ve altyapı probleminin çözülmesi amacıyla yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarının başladığı 3 mahallede ayrıca eskiyen içme suyu hatları da yenileniyor. Yapılan çalışmalarda su kayıp ve kaçaklarının önüne geçilmesi, vatandaşların daha kalite su içebilmesi amacıyla yıpranan asbest borular polietilen borularla değiştiriliyor.

MAHALLE MUHTARLARINDAN BAŞKAN BİLGİN’E TEŞEKKÜR

Örtülüpınar Mahalle Muhtarı Rüştü Delice “Şu anda Belediye ekiplerimiz mahallemizde hummalı bir çalışma içerisine girdiler. İçme suyu hatlarımız yenileniyor. Asbest borular daha sağlıklı olan polietilen borularla değiştiriliyor. Ayrıca yağmur suyu ishale hattımız da yenileniyor. Aşırı yağış olduğu zaman logarlar da tıkanmalar yaşanıyor bu da çarşı merkezinde olmamız münasebetiyle ciddi sorunlar yaşatıyordu. Şu ana kadar yapılmayan işlerimiz Hilmi Bilgin Başkanımızın talimatı sonucunda yapılıyor. Bu çalışmaların bitiminde bütün evlerimize ve işyerlerimize yeni su bağlantılarını yapılacak. Ardından fen işleri ekiplerimiz yol ve kaldırım çalışması yaparak mahallemizin sorunlarını ortadan kaldırmış olacak. Ben mahalle sakinlerim adına başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Halil Rıfat Paşa Mahalle Muhtarı Akif Baykal “Mahallemizde cidden çok güzel bir çalışma yapılıyor. SİBESKİ ekiplerimiz altyapımızın tamamını bitirdikten sonra fen işleri ekiplerimiz yol ve kaldırım çalışmalarımıza başlayacak. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ile yaptığımız istişareler sonucunda sorunlarımızı kendisine iletmiştik. Kendisi ve ekibi de bizlere dönüş yaptılar, bugünde çalışmalar yapılıyor. Ben başta Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere burada emek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Hüseyin Polat ise “Geçen sezon ana arterlerimiz belediye ekiplerimiz tarafından tamamlanmıştı. Bu sezonda devamı olan ara sokaklarımızdaki çalışmalara devam ediyoruz. Yağmur suyu hattımız bu sezon tamamlanacak. İçme suyu hattımızda da polietilen borularımız yerleştiriliyor. Başkanımız Hilmi Bilgin ile yaptığımız görüşmeler sonucunda mahallemizin sorunlarını sıkıntılarını dile getirmiştik. Bu noktada duyarlı bir Belediye Başkanımız var. Ortak akla önem veren istişareye önem veren ve mahalle sakinlerinin isteklerini önemseyen Başkanımız var. Kendisine mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA