SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Rektörden kadro açıklaması

Rektörden kadro açıklaması
Bu haber 29 Mayıs 2020 - 0:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rektör Yıldız, “200 kişilik kadro ilanımız çıktı. Bu kadrolarla birlikte hastanemizde çok daha sağlıklı, çok daha kaliteli hizmetler vereceğiz.”dedi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi RektörÜ Prof. Dr. Alim Yıldız Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne yapılan kadro tahsisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne yapılan kadro tahsisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Yıldız, şunları ifade etti. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarımıza personel kadrosu desteği sağlanırken, tahsis edilen kadro sayesinde Hastanemizin verdiği hizmetin kalitesi de artmış olacak. Üniversitemiz Hastane kadrosunun güçlendirilmesi ve ilimizdeki işsizliğin azaltılmasına yönelik Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyin verdiği kadroları kullanmaya başladık. Bugün itibariyle 200 kişilik kadro ilanımız çıktı. Bu kadrolarla birlikte hastanemizde çok daha sağlıklı, çok daha kaliteli hizmetler vereceğiz. Kadrolara müracaat etmek isteyenler bu günden itibaren edebilirler. 1 Haziran 2020 tarihine kadar bu müracaatlar devam edecek. Adaylar Sivas İŞKUR üzerinden, ALO 170 üzerinden ve e-Devlet üzerinden müracaatlarını yapabilirler. Kadrolara başvuru şartları 35 yaşını geçmemiş olmak, sağlık meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak, ayrıca Sivas il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak. Bu kadrolar Hastanemiz için güzel bir imkân. Bunun yanı sıra şehrimiz için de istihdam oluşturmuş oluyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. İnşallah diğer sağlık personeli alımıyla ilgili de gelecek hafta bir açıklama yapacağız. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize ve siyasilerimize çok teşekkür ediyorum çünkü bu kadrolar 41 üniversiteye verildi ve en çok kadroyu alan üniversitelerden biri biziz. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA