SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Hayat ve Üretim Devam Ediyor

Hayat ve Üretim Devam Ediyor
Bu haber 23 Mayıs 2020 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın üretim ve istihdam üssü olan I. Organize Sanayi Bölgesi’nde Pandemi sürecinde üretime ara vermeden faaliyetlerini sürdüren fabrikaları ziyaret etmeye devam ediyor.

İlk olarak Le Faxx Tekstil firmasına giden Vali Salih Ayhan, fabrikayı gezerek faaliyetleri hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.                                                                    

Günlük yaklaşık 10 bin kişinin giriş çıkış yaptığı Sivas I. Organize Sanayi Bölgesi’nde hiçbir vakaya rastlanılmamış olmasının çok sevindirici olduğunu dile getiren Vali Ayhan, “Koronavirüs ile mücadelede temel şartların yerine getirilmesiyle birlikte üretim faaliyetleri durmadan devam etti. Giren araçların dezenfekte edilmesi, hijyen şartlarına uygun davranılması, sosyal mesafe kuralına uyulması, maske kullanılması bu süreçte hassasiyetle üzerinde durulan en önemli uygulamaydı. Firmalarımız yüzde 80 kapasite ile çalışmalarına devam etmektedirler. Bayramdan sonra da inşallah yüzde yüz kapasite ile üretimlerimiz devam edecek. Firmalarımız yeni siparişler alıyor. OSB’de yeni yatırımlarımız da devam edecek inşallah. Hayat ve üretim devam ediyor.” dedi.

“Burası Sivas’ın Kalbi”

Devletin sağladığı desteklerin adeta can suyu olduğunu söyleyen Vali Ayhan, “Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın vatandaşlarımıza iki aylık bu süreçte yaklaşık 62 Milyon TL’lik katkıları oldu. Bunun bir kısmı kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği ve sosyal yardımlar şeklinde oldu. Devletimiz bu süreci çok güzel yönetti ve yönetmeye de devam ediyor. Üretim noktasında fedakârca çalışarak gözünü budaktan esirgemeyen çalışanlarımızı ve iş insanlarımızı tebrik ediyorum. Burası Sivas’ın kalbi. Bundan sonra da yine aynı şeklide kurallara uyarak üretime ara vermeden devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA