SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“BAYRAMLARIN KIYMETİ BİLİNMELİDİR”

“BAYRAMLARIN KIYMETİ BİLİNMELİDİR”
Bu haber 23 Mayıs 2020 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eminoğlu “Bizlere verdiği nimetler arasında en mühimlerinden biri olan bayramlardan, mübarek Ramazan Bayramına bizleri ulaştıran Yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun.  Cenab-ı Allah bu büyük nimetinin sorumluluğunu taşıyabilmeyi bizlere nasip etsin.” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSIAD) Sivas Başkanı Salim Eminoğlu, Ramazn bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm islam aleminin mübarek ramazan bayramnı kutladı.
Başkan Eminoğlu, şöyle devam etti: “Bir ibadet ayı olmasının yanında iftarı, sahuru ve teravihi ile bir yaşam kültürü olan; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken, yaşanan Koronavirüs salgını sebiyleilk kez evde kalarak bayramı geçireceğiz.  İnşallah bu evde kalmayı bir tazelenme olarak değerlendirip bayramdan sonra tüm Türkiye olarak kenetlenip, üreterek, çalışarak, katma değer sağlayarak faaliyetlerimize kaldığımız yerden daha güçlü adımlarla devam edeceğiz.

Ayrıca bayramlarda şunu da düşünmemiz gerekiyor ki bugünler Allah’ın bizlere verdiği her nimetinin şükrünü eda etme günüdür. Geçmişte belki de nazlanarak yaptığımız şeyler şu anda bizler için çok kıymetli. Örneğin akraba ziyaretleri, bayramlaşmalar , komşuluk ilişkileri , camilerimizde yapacağımız ibadetlerimizin ne kadar kıymetli olduğunu bu süreç bizlere hatırlattı. İnşallah bu süreçte yaşadığımız sıkıntılar her zamankinden daha  fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimize vesile olur. Bu vesileyle tüm Sivaslı hemşehrilerimin Ramazan Bayramını tebrik eder,  yeryüzünde yaşanan acı ve zulümlerin son bulmasına vesile olmasını yüce Mevladan niyaz ederim.”şeklinde ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA