SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

KÖKSAL’DAN ESNAFA MÜJDE

KÖKSAL’DAN ESNAFA MÜJDE
Bu haber 15 Mayıs 2020 - 4:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Köksal, “İşyerleri için gerekli izin alındı. İşyerleri gece 24.00’a kadar açık olacak. ”dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (SESOB) Beşir Köksal, işyerlerinin bundan böyle gece saat 24.00’a kadar açık olacağını ifade etti.

Korona virüs salgını ( Covid-19) nedeniyle işyerlerinin kapandığını, açık olan işyerlerinin ise akşam 19’da kapatılması nedeniyle esnafların mağdur olduğunu, açık olan işyerlerinin ise vatandaşların dışarı çıkmaması nedeniyle iş yapamaz hale geldiğini belirten Sesob Başkanı Köksal, yapılan girişimler ve görüşmeler neticesinde esnafların gece 24.00’ a kadar işyerlerini açmaları için gerekli iznin alındığını müjdeledi.

Ramazan bayramını buruk geçiren esnafların mağdur olduğunu ve ailesinin rızkını temin etmekte zorlandığını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Esnaflarımız kendi imkanlarıyla ticaret faaliyetini sürdürmektedir. Virüs salgını elbette en fazla esnaf ve sanatkarımızı etkilemiş ve halk sağlığı açısından risk oluşturması nedeniyle çok sayıda esnafımız dükkanlarını kapatmak zorunda kalmıştır. Açık olan işyerleri de vatandaşların çarşıya çıkamaması nedeniyle iş yapamaz hale gelmiş, Dükkan kirası, vergisi, sigortası ve diğer giderlerini ödeyememiştir. Esnaflarımız kredi destekleriyle ayakta durmaktadır. Corana virüsle mücadele esnaflarımızın faktörü de önemlidir. Esnafımız her zaman devletine ve milletine bağlıdır. Gönderilen genelgelere de uymakta ve işyerlerini belirlenen saatlerde açmaktadır. Gerek bayram yoğunluğu gerekse de piyasada yaşanan gelişmeler neticesinde bir yoğunluk yaşanmaktadır.

Esnaf teşkilatı olarak esnaflarımız ve vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için saat 19.00’da kapatılan işyerlerinin saat 24.00’da kapatılması için Valiliğimiz ve Belediyemize görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu görüşmeler neticesinde esnafımızın daha fazla mağdur olmaması için gece saat 24.00’a kadar işyerlerini açmalarını sağladık. Esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için her konuda destek olan, sorunlarıyla yakından ilgilenen Valimiz Sayın Salih Ayhan’a, Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgine teşekkür ediyoruz” dedi.

SOSYAL MESAFEYİ KORUYALIM

Virüs salgını süreci boyunca  Sivas’da birlik ve beraberlik olduğunu , mücadele için tüm imkanların seferber edildiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, gece 12.00’a kadar işyerlerini açık bulunduracak esnaf ve sanatkarlara da uyarılarda bulunarak, sosyal mesafeyi korumalarını, maske takmalarını , ellerini dezenfekte etmelerini , işyerlerinde yoğunluk yaşanmamasını tavsiye etti.

Sivas Esob Başkanı Köksal, daha önce 19.00 da kapanan işyerlerinin alınan izin doğrultusunda gece 24.00’a kadar açık olacağını belirterek, esnaf ve sanatkarlara hayırlı işler bol kazançlar diledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA