SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Vali Ayhan’dan rekor çağrısı

Vali Ayhan’dan rekor çağrısı
Bu haber 13 Mayıs 2020 - 12:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Sivas’a Nefes’ kampanyası kapsamında 20.10.2020 tarihinde, saat 10.20’de Sivas olarak “O gün rekor kırılacak ve bu proje Türkiye’ye örnek olacak.” dedi.

Sizlerde rekora destek vermek için www.sivasanefes.org adresinden ücretsiz fidan sahiplenin.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Orman Fidanlık Müdürlüğünü ziyaret ederek mevsimlik işçilerin yaptıkları tüplü fidan üretim çalışmalarını inceleyerek, Orman Fidanlık Müdürü Mahmut Tulay’dan bilgi aldı. Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte sahada çalışma ve incelemelerinin devam ettiğini ifade eden Vali Ayhan, “Bugün Fidanlık Müdürlüğümüzün çalışmalarını da yerinde inceledik. Fidanlık Müdürlüğümüz, Türkiye’de fidan üretimi yapan en iyi kurumlardan bir tanesi. Hem Sivas hem de bölgesi için çok sayıda fidan üretmekte. Teknik ve personel yapısıyla Sivas’ın ağaçlandırma sahasına olağanüstü katkı sağlamaktadır.” dedi. 

“Ağaçlandırma Çalışmaları Başarıyla Yürütülüyor”

Son yıllarda Türkiye’de ağaçlandırma çalışmalarına ağırlık verildiğini belirten Vali Ayhan, Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığının destekleriyle devam eden ağaçlandırma çalışmalarının Sivas’ta da başarıyla yürütüldüğünü ifade ederek, “Sivas’ta birçok alanda hizmetimiz var. Bunlardan biri de şehrin yeşil bir doğaya kavuşması ve çevre bilincinin oluşmasıdır. Amacımız; bizden sonraki gelecek nesillere iyi bir miras bırakmaktır.” ifadelerini kullandı.  

“O Gün Rekor Kıracağız”

Sivas’ta 1 milyon 1’inci fidanın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından dikildiğini hatırlatan Vali Salih Ayhan, 2020 yılında il genelinde 4,5 milyon adet fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Salgın nedeniyle bahar ekimlerinde sıkıntı yaşandığını anlatan Vali Ayhan, “İnşallah fidan dikimlerimize sonbahar ayında başlayacağız. Bu noktada Valiliğimiz, kamu kurum ve kuruluşları ağaçlandırma seferberliğine katkı sunmak için çeşitli projeler hazırlıyor. Valilik olarak ‘2 Fidan Birlikte Büyüyor” projesi başlattık. İlimizde doğan her çocuğa bir fidan dikilecek. Diğer yandan ‘Sivas’a Nefes’ kampanyası uygulanmaya başladı. 20.10.2020 tarihinde, saat 10.20’de ilimiz genelinde yaşayan 648 bin vatandaşımız için fidan dikeceğiz. O gün rekor kıracağız, inşallah bu proje Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

“Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımızı Unutmadık”

Vali Salih Ayhan, ağaçlandırma çalışmaları ve çevre bilincinin sadece kurumların bünyesinde olmaması gerektiğini ifade ederek, “Tüm vatandaşlarımızdan yeşil bir Sivas için duyarlı olmalarını istiyorum.” şeklinde konuştu. Fidanlık Müdürlüğünün yıllık 4,5 milyon adet üretim kapasitesi bulunduğunu anlatan Vali Salih Ayhan, “Kendisini Sivaslı hisseden yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı da unutmadık. İlerleyen aşamada onlar içinde fidanları toprakla buluşturacağız. Öncelikli olarak www.sivasanefes.org adresinden 648 bin fidanın ücretsiz sahiplenilmesi. Her ilçe ölçeğinde kota belirledik, 5 ilçemiz kısa zamanda tüm fidanlarını sahiplendi, 4 ilçemiz yakın zamanda dolduracaktır. Yani ekim ayı gelmeden, çok öncesinden tüm fidanlar hemşerilerimizce sahiplenilecektir. Dikimi de hep beraber yapacağız, geleceğe nefes olacağız inşallah.“ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA