SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

SİVAS EĞİTİM YATIRIMLARINDA GÖZ DOLDURUYOR

SİVAS EĞİTİM YATIRIMLARINDA GÖZ DOLDURUYOR
Bu haber 11 Mayıs 2020 - 16:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Vali Ayhan, “Devletimiz eğitim yatırımlarına çok büyük önem veriyor. Fonksiyonel okullarla birlikte çok harika kampüsler yapılıyor. Sivas, daha çok hizmetler alacak.” dedi.


“Devletimiz Eğitim Yatırımlarına Çok Büyük Önem Veriyor”
Vali Salih Ayhan, yeni haftaya ilimizde inşaatı devam eden eğitim yatırımlarını inceleme gezileri ile başladı. Vali Ayhan, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M. Nebi Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan ve ilgili teknik personellerle birlikte ilimiz merkezde yapımı devam eden okulları inceledi.
Vali Ayhan sırasıyla Kaleardı Mahallesi Turgut Özal Caddesi üzerine yapılan Asım Şahin İmam Hatip Ortaokulu 24 derslik, 200 kişilik pansiyon ve spor/konferans salonu, Örtülüpınar Mahallesindeki Şehit Ahmet Eyce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yerine yapımına başlanan 24 derslik ve spor salonu inşaatı, Fatih Mahallesi 24 derslikli ortaokul ve spor salonu, Yüceyurt Mahallesi 210 kişilik öğretmenevi inşaatı, Alibaba Mahallesi 16 derslikli imam hatip ortaokulu ve son olarak ise tamamlanma aşamasında olan Kılavuz Mahallesi 24 derslikli imam hatip lisesi, 200 kişilik pansiyon, spor salonu, uygulama cami inşaatını gezdi.
“Sivas Eğitim Alanında En İyi İllerden Bir Tanesi”
Vali Salih Ayhan, okul incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, 2019-2020 inşaat sezonunun başladığını ifade ederek, Sivas’ın eğitim yatırımları gözden geçirildiğinde fiziki ve altyapı noktasında Türkiye’nin en iyi illerinden biri olduğunu söyledi. Sivas’ın tekli eğitime geçtiğini hatırlatan Vali Ayhan, ilimizde okulların modernize edilmesi için yoğun çaba gösterildiğini söyledi.
“İlimize Çok Güzel Eğitim Kampüsleri Yapılıyor”
Yeni eğitim alanları oluşturduklarına dikkat çeken Vali Ayhan, “Devletimiz eğitim yatırımlarına çok büyük önem veriyor. Fonksiyonel okullarla birlikte çok harika kampüsler yapılıyor. Sivas, daha çok hizmetler alacak.” dedi.
“6 bin 500 Derslik Kazandırdık”
Koronavirüs tedbirleri kapsamında kurallara riayet ederek eğitim alanında yapılan inşaatları gezdiklerini ifade eden Vali Ayhan, “İlimize 6 bin 500 derslik kazandırdık. Bizler çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almasını arzu ediyoruz. Her bir okulumuz, mimarisi, teknik altyapısı ve kullanım alanıyla adeta üniversite kampüsü gibi. Bizler bu güzel hizmetleri görünce daha çok mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.
Vali Ayhan, eğitim yatırımlarının ilimize kazandırılması noktasında eski Milli Eğitim Bakanı, Sivas TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’a, Sivas İl Özel İdaresine, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA