SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Karasu, Eşitsiz Uygulamayı Meclis Gündemine Taşıdı

Bu biyografi 09 Mayıs 2020 - 0:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’li Karasu: Sağlık personelleri arasındaki ayrım son bulsun

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Aile Sağlığı Merkezleri’nde çalışan hekim ve sağlık personelinin özlük haklarında yapılan eşitsiz uygulamayı Meclis gündemine taşıdı.

Karasu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, ‘’Salgın günlerinde toplum sağlığını korumak ve vaka sayısını kontrol altında tutmak için tüm sağlık personelimiz insanüstü bir çabayla görevlerine devam etmektedir’’ ifadelerine yer verirken, ‘’Söz konusu tedbir kapsamlarında en önemli görev Aile Sağlığı Merkezlerine düşmektedir. Kovid-19 şüphesiyle sağlık kuruluşlarına başvuran vatandaşlarımız için ilk basamak olan Aile Sağlığı Merkezleri’nde görev yapan hekim ve sağlık personelimiz, başvuran vatandaşlarımızın belirtilerine göre teşhis koyma ve sevk etme işlemlerini gerçekleştirerek pandemi ile mücadelenin en önemli ayağını oluşturmaktadır.”dedi.

Ancak gelinen noktada sağlık personellerinin ek hizmet ödemelerinde ayrımcılık yapıldığını vurgulayan Karasu, ‘’Aile Sağlığı Merkezleri’nde görev yapan hekim ve sağlık personeline ek hizmet ödemesi yapılmamaktadır’’ derken, söz konusu ayrımın bir an önce son bulmasını gerektiğini kaydetti.

Karasu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şu soruları yöneltti:

1- Aile Sağlığı Merkezleri’nde çalışan hekim ve sağlık personeli için pandemi nedeniyle ek hizmet ödemesi hangi gerekçelerle yapılmamaktadır?

2- Aile Sağlığı Merkezleri’nde görev yapan hekim ve sağlık personeli ile diğer sağlık kuruluşlarında görev yapan hekim ve sağlık personeli arasındaki özlük hakkı ayrımını ortadan kaldıracak mısınız?   

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA