SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“HER EV BİR İFTAR ÇADIRI”

“HER EV BİR İFTAR ÇADIRI”
Bu haber 05 Mayıs 2020 - 18:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, “Bizim için her ev bir iftar çadırı anlayışıyla, Koronavirüsle mücadele kapsamında ramazan ayı boyunca ailelerimizin evlerine Belediye olarak iftar yemekleri göndereceğiz.” dedi.

Sivas Belediyesi Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşların evlerine iftar yemeği göndermeye başladı.

Sivas’ta her sene Belediye tarafından kurulan iftar çadırı bu ramazan Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında kurulamadı. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, iftar çadırını kuramasak da biz iftar yemeklerini hemşehrilerimizin sofralarına götürmek için çalışma başlatıldığını söyledi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Ramazan ayı münasebetiyle sosyal yardım ve hayat ağacından destek almayan vatandaşların evlerine iftar yemeği göndermeye başladı.

İFTARLIKLAR BAŞKANDAN

Başkan Hilmi Bilgin koronavirüsle mücadele kapsamında bu ramazan iftar çadırı kuramadık. Ama muhtarlarımız ile yapılan istişare içerisinde ramazan ayı sonuna kadar ailelere destek ve moral amaçlı iftar yemeği ikram edeceğini söyledi.

Ailelere yapılacak iftarlıklar hakkında açıklama yapan Başkan Bilgin, şunları ifade etti. “Sivas’ta tüm muhtarlıklarımızla yapılan görüşmeler neticesinde mehellerimizde koronavirüsü salgınından etkilenmiş olan ve hiçbir yerden sosyal yardım talep etmemiş ve yardım almayan vatandaşlarımıza destek amaçlı ramazan ayı boyunca iftar yemekleri ikram edeceğiz. Buradaki amacımız içinde bulunduğumuz salgın sürecinde önceden normal hayatını sürdüren ve çalıştığı kurumda işini yapan ama şu günlerde vatandaşlarımıza moral olması acısından hem de gönül belediyeciği anlayışıyla az da olsa destek olmaya çalışmaktayız. Ekiplerimiz muhtarlıklar ile irtibat halinde daha önceden belirlenen ailelerin evlerine ramazan ayı boyuca bir defa olmak üzere her aileye iftar yemeği ikramlarımız olacak. Tabi hayat ağacından ve sosyal yardımlardan faydalanan ailelerimiz bu ikramlardan faydalanamayacak. Zaten onlara Belediyemiz her türlü desteği vermekte.”ifadelerini kullandı.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ANLAYIŞIMIZ İLE HAREKET EDİYORUZ”

Belediyemiz hemşehrilerimize iftar yemeklerini dün itibariyle dağıtmaya başladı. Her gün ortalama 200 aileye ulaşarak ramazan ayının sonuna kadar ise toplamda 4 bin ailemize iftar yemeklerimiz ve ikramlarımız ulaşmış olacak. Tabi mecellelerimizdeki muhtarlarımıza da iftar yemekleri verilecek. Ayrıca önümüzdeki günlerde ise değerli basın çalışanlarımızın da evlerine iftar yemeği göndereceğiz. Ben hemşehrilerime her zaman şunu söyledim Belediyemizin kapıları ardına kadar halkımıza açık. Kimin nerede bir derdi, bir sorunu, bir ihtiyacı var ise biz elimizden geldiğince yanlarında olacağız demiştik. İşte bu ramazanda da salgın nedeniyle iftar çadırlarımızı kuramadık ama Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi gönül belediyeciliği anlayışıyla iftar yemeklerini vatandaşlarımızın sofralarına götürüyoruz. Birlikte hareket ederek bu süreci hep birlikte biz bize yeteriz mantığıyla aşacağız.”şeklinde ifade etti.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİNDE İFTARLIKLARIMIZ GÖNDERİLMEKTE”

Tabi yine geçirdiğimiz bu zorlu günlerde fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarımızı unutmamız da mümkün değil diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti. “Ailelerinden uzakta kalan, vatandaşlarımızın iyileşmesi noktasında kendi hayatlarını riske atarak gece gündüz demeden çalışan değerli sağlık çalışanlarımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. Sivas’ta çok şükür ki; iyileşen hasta sayımız, vaka sayısını geçmiş durumda. Bu da bizler için sevindirici bir haber. Şu mübarek Ramazan ayında büyük bir kahramanlık örneği sergileyen değerli sağlık çalışanlarımıza da ikramda bulunmak istedik. Biz üzerimize düşen her ne olursa yapmaya hazır olduğumuzun bilinmenizi istiyoruz. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Hemşehrilerimizede şimdiden afiyet olsun.”şeklinde konuştu.

Haber Bizim Sivas Gazetesi Hakan Bakar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA