SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

ÜCRETSİZ MASKE KODU MOBİL UYGULAMADA

ÜCRETSİZ MASKE KODU MOBİL UYGULAMADA
Bu haber 04 Mayıs 2020 - 3:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığınca hizmete sunulan, mobil marketlerden indirilebilen “Hayat Eve Sığar” uygulaması ile artık ücretsiz maske kodu alınabilecek.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ilk kez geçtiğimiz haftalarda bahsettiği “Hayat Eve Sığar” isimli mobil uygulama, kullanılmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında, vatandaşların bölgelerindeki risk durumlarına bakabileceği ve kendi sağlıklarını takip edebildikleri “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasına yeni bir güncelleme daha geldi.

“Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte ücretsiz maske kodu da Hayat Eve Sığar uygulamasındaki “Sağlık Durumu” sekmesi altından alınabilecek.

Vatandaşların, onayları doğrultusunda ailelerini ya da yakınlarını listelerine ekleyebildikleri uygulama sayesinde sevdikleri kişilerin de riskli bölgelerden uzak durmalarını sağlayabiliyor. Yine uygulamadaki harita üzerinde, risk yoğunluğunun yanı sıra hastane, eczane, market, durak gibi acil ihtiyaçlarda bilinmesi gereken yerler de gösteriliyor. Ayrıca uygulamada Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu da incelenebiliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA