SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

SİVAS’TA 725 BİN ADET MASKE 145 BİN VATANDAŞA DAĞITILDI

SİVAS’TA 725 BİN ADET MASKE 145 BİN VATANDAŞA DAĞITILDI
Bu haber 04 Mayıs 2020 - 21:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eren, “Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 725 bin adet maske 145 bin vatandaşımıza 1 hafta içerisinde eczanelerimiz tarafından ücretsiz olarak dağıtılmıştır.”dedi.

37. Bölge Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, Korona virüse karşı mücadele konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan maskelerin Sivas’ta eczaneler tarafından sağlıklı bir şeklide dağıtıldığını açıkladı.

Eren, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Sivas merkez ve ilçelerdeki eczanelerimiz tarafından, Vefa Sosyal Destek Grubuna başvuruda bulunan 1540 vatandaşımızın ilaç ve reçete talepleri eczanelerimiz tarafından hastaların evine bırakılmak suretiyle yerine getirilmiştir. Bununla beraber, KYK da karantinada bulunan misafirlerimizden ilaç ve reçete talebi olan 287 misafirimizin talepleri, sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın eczanelerimiz tarafından yerine getirilmiştir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 725.000 adet maske 145.000 vatandaşımıza 1 hafta içerisinde eczanelerimiz tarafından ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Kesintisiz ilaç hizmeti sunmak ve halk sağlığı adına, her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de cephenin en önünde cansiparene çalışan değerli eczacılarımıza,eczane teknisyenlerimize ve oda personelimize teşekkür ederiz.”dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA