SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Evde çektikleri kareleri paylaştılar

Evde çektikleri kareleri paylaştılar
Bu haber 03 Mayıs 2020 - 23:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dört Eylül Fotoğraf Sanatı Derneği  fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesten fotoğraf makinaları ve cep telefonları ile evde çektikleri kareleri paylaşmalarını istedi.

Ülkemizi ve Dünya’yı esir alan korona virüsü (Covid 19) sonrası ‘Evde Kal’ çağrılarına yeni bir proje ile merhaba diyen Dört Eylül Fotoğraf Sanatı Derneği (DÖFSAD), fotoğraf tutkunu herkesin evde fotoğraf çekmesini isteyerek, gönderilen kareleri resmi sosyal medya hesaplarında paylaşmaya başladı.

Daha önce online fotoğraf eğitimi başlatarak, çok sayıda kursiyere ücretsiz ders anlatan dernek, şimdi de sosyal etkinlik sorunu yaşayan ve fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesten fotoğraf makinaları ve cep telefonları ile evde çektikleri kareleri paylaşmalarını istedi.

Evde Kal çağrılarını yineleyerek çeşitli kategoride pek çok fotoğrafın çekilebileceğini hatırlatan Dört Eylül Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Vedat Esen, “Evimizde portre, obje, deneysel çalışmalar, splash, yöresel yemekler, çocuk, yaşlı, çiçek, uzun pozlama, camdan yansıyan kareler gibi farklı türde pek çok fotoğraf çekilebilir. Bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarımız aracılığı ile herkesle paylaşıyoruz. Amacımız evde de yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak, fotoğraf sevgisini herkese yaymak, sanatsal çalışmaların önünü açmak ve dernek olarak farkındalık yaratmaktır. Ramazan ayı boyunca çekilecek kareler değerlendirilip proje ile fotoğraf severler, farklı ve bir o kadar da eğlenceli projeye imza atmış olacak. Bu kez de bu sanatı sevenlere çağrımız ‘Evden Fotoğraflayın’ oldu” dedi.

Projeye katılmak isteyenlerin evde fotoğraf çekmiş olması, DOFSAD sayfasını etiketlemesi ve DOFSAD ile paylaşması gerektiğini anlatan Başkan Esen, konunun ise serbest olduğunu vurguladı.

Daha önce ‘Evde Kal’ isimli kısa video, ücretsiz online fotoğraf eğitimi gibi projelere imza attıklarını hatırlatan Dört Eylül Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Vedat Esen, “Umarım bu süreç kısa süre sonra sona erer ve yeni projelerimizi dışarıda da gerçekleştirebiliriz. Korona virüsü (Covid 19) nedeniyle yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı, hastalananlara ise acil şifalar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA