SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Emek en kutsal değerdir”

“Emek en kutsal değerdir”
Bu haber 01 Mayıs 2020 - 14:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karasu, “En kutsal değer olan emeğin ülkemizde ve tüm dünyada hak ettiği yeri bulabilmesi için, işçi haklarına yapılan tüm saldırıların bertaraf edilmesi başlıca görevimizdir.”dedi.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle bir  mesaj yayımladı.

Karasu mesajında şu ifadelere yer verdi, “1 Mayıs 1977’de Taksim’deki kutlamalarda açılan çapraz ateş sonucu hayatını kaybeden işçileri anarken, ‘’Bu karanlık katliamı tüm boyutlarıyla açığa çıkartmak, adalet mücadelesi veren bizlerin yaşamını kaybedenlerin ailelerine ve gelecek kuşaklara karşı temel sorumluluğudur.”şeklinde ifade etti.

Koronavirüs nedeniyle geçirilen olağanüstü günlere işaret eden Karasu, bu dönemde de iktidarın işçileri yok saydığını kaydederek, “Virüs nedeniyle 3 milyon insanın işsiz kalabileceğini söyleyen Karasu, ‘’Ekonomi politikası olmayan bir iktidar nedeniyle bugün milyonlarca vatandaşımız işsiz. AKP işçilere, emekçilere işsizliği ve yoksulluğu reva gördü. Sene başında belirlenen asgari ücret enflasyon karşısında yine eridi. Yılın 4. ayını tamamlamadan, asgari ücret açlık sınırının altına düştü. Bu tabloyu tüm emek ve demokrasi güçleriyle birlikte değiştirmek zorundayız. İşçilerin çalışma koşullarına da değinen Karasu, ‘’Salgın günlerinde maskesiz çalışan binlerce işçi var. İktidar şov uğruna ABD’ye maske yollarken, işçilere maske dağıtmaktan aciz durumda. Siyaseten ömrünü tamamlamış olan AKP iktidarının bundan sonra işçilere verebileceği herhangi bir şey yok. Bu duygu ve düşüncelerle “ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen” için bütün emekçileri ayağa kalkmaya çağırıyor ve 1 Mayıs 2020 tarihinin huzur dolu bir Türkiye’nin başlangıcı olmasını temenni ediyorum. Yaşasın 1 Mayıs.’’ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA