SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Dayanışma Önemlidir”

“Dayanışma Önemlidir”
Bu haber 01 Mayıs 2020 - 14:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, emek ve barışın simgesi haline gelen 1 Mayıs’ın işçi ve işveren dayanışması açısından önemli olduğunu ifade etti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, ülkede tüm çalışanların hak ve taleplerinin ele alındığı, gündeme taşındığı bir gün olduğunu dile getiren Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, emeğe ve çalışanların haklarına saygı duyulması gerektiğini belirterek, “Ülkemizde yaşanan corana virüsü salgını nedeniyle alın teriyle çalışarak evlerine ekmek götüren işçi ve emekçi kardeşlerim, bu bayramı buruk bir şekilde kutlayacaklar. Esnaflarımızın yanların da çalışan işçi kardeşlerimiz, işyerinde mesai mefhumi gözetmeksizin kendi işiymiş gibi çalışmaktadır. Buralarda çalışan işçiler o işletmenin de bir parçasıdır. Esnaflarımız, işçi ve işveren dayanışmasına önem verir.  Esnaflarımız Ahilik felsefesinden geldiği için alın terinin kıymetini bilir, yanlarında çalıştırdıkları işçilere yardımcı olur” dedi.

Yaşanan süreçte hem esnafın hem de çalışanların mağdur olduğunu, bu nedenle buruk bir bayram geçireceklerini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, işçi-işveren, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere toplumun her kesiminin, birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu hatırlatarak,  esnaf ve sanatkarlar camiası adına, tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA