SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Destekleriniz bizim için önemli”

“Destekleriniz bizim için önemli”
Bu haber 27 Nisan 2020 - 22:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erbıyık, “Sizlerden gelecek fitre, zekat ve yardımlarınızla THK geleceğe ışık tutacak çocuklarımızın kendilerini geliştirmesine katkı sağlamış olacaksınız. Sizlerin destek ve yardımlarınız bekler hayırlı ve sağlıklı ramazanlar dilerim.”dedi.

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Erbıyık, fitre ve zekâtların Türk Hava Kurumuna bağışlamak isteyen vatandaşları bilgilendirmek için açıklama yaptı.

THK Sivas Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Erbıyık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Saygıdeğer Sivas Halkı ve Basınımızın Değerli Mensupları: Sizleri Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi olarak, gönül dolusu muhabbetlerimizle, sağlıklı olun ve evde kalın dileklerimizle selamlıyoruz.

İnsanlık alemi olarak hayatın zor ve vahim bir evresini yaşamaktayız. İçinde bulunduğumuz süreç maddi manevi, iş ve hayallerimizi yavaşlatmış ve bir kısmını ertelemiştir. Bununda ötesinde arzu etmediğimiz oranda kardeşlerimizin sağlığının bozulmasına ve ölümüne sebep olmuştur. Vefat edenlere rahmet, hastalarımıza da şifalar diliyoruz. Allah insanlık alemine ve Milletimize yardım etsin ve kısa sürede bu musibetten kurtulmamızı nasip etsin.

Bütün zorluklara rağmen kimimiz için evde, kimimiz için işte hayatımız devam ediyor. Her gecenin sonu gündüz, her kışın sonu bahardır. Dileğimiz odur ki, emrolunduğu gibi Milletçe ” Her şerrin sonunda hayra” ulaşmamızdır. Bu zor günleri yaşarken, tüm İslam Alemi ve aziz milletimiz;  yüreklerimize sabır, selamet, sevgi, merhamet, rahmet, bereket, yardım ve hidayet duygularımıza imkan veren ve yaşatan mübarek Ramazan ayını idrak edecektir. Hepimize mübarek olsun ve kurtuluşumuza vesile olsun. Sabır ve tevekkülle, sevgi ve saygı ortamında birlikte ve sağlıklı olarak idrak etmeyi Allah herkese nasip etsin.

Değerli Yardımsever Türk Milleti ve Sivas Halkı; Türk Hava Kurumu olarak 95 yıl önce sizin kucağınıza size yararlı olmak için doğduk. Allahın izni ile sizlerin sonsuz güven ve yardımınızı yanımıza alarak, gönüllü üye çalışanlarımızla birlikte havacılık alanında emanetinizi yücelttik ve yükselttik. Bu kurumu “istikbal göklerdedir.” direktifleriyle kuran kahraman Atatürk ve arkadaşlarına, canlarını vatanımıza hibe eden aziz şehitlerimize, siz değerli halkımıza, emek veren herkese minnet ve şükranlarımızı sunmayı borç biliriz. Eserinize sahip çıkmak temel görevimizdir. Türk gençlerini gökyüzünün mavi semalarında ve uzay çalışmalarında görmek arzumuz ve felsefemizdir. Bu amaca ulaşmak için sizlerin fitre, zekat ve yardımlarınıza daha çok ihtiyaç duymaktayız. Sağlık nedeniyle zorunlu olarak kısmi kısıtlama kararları uygulandığından bazı faaliyetlerimiz normal zamanda olduğu gibi gerçekleşememektedir. Elimizde olmayan bu nedenden dolayı özür dileriz. Bu durum sabır, sebat ve fedakarlık gerektirmektedir. Okullarımız tatil olup açılması halinde okullarımıza ulaşacak olan fitre zarfları hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Çalışmalarımızın her anı şeffaflık prensibine uygun olarak devam etmektedir. Fitre ve zekat zarfı isteyen resmi, özel kurum ve kuruluşlar ile aile ve kişilerin zarf istekleri yazılı mail veya telefonla alınarak, gönüllü arkadaşlarımız aracılığıyla adreslerine ulaştırılacaktır. Kurum ve kuruluşlara, topladıkları fitre miktarının yüzde onu toplama masrafı olarak, tüzük gereğince makbuz karşılığında takdim edilecektir. Kurum adresi arı sitesi 1.kat no 85_86, irtibat tel:0506 302 20 51 – 0346 221 18 34’dir. Fitre-zekat zarflarımız mesai günleri içerisinde açık olan şube büromuzdan isteyen herkese adı yazılarak verilecektir ve şubemizde kurulan üç kişilik komisyon marifetiyle makbuz karşılığında teslim alınacaktır.  Destek ve yardımınızı bekler hayırlı ve sağlıklı ramazanlar diler, saygılarımızı sunarız.”şeklinde ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA