SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

MÜSİAD ZİMEM Defterlerini Satın Aldı

Bu biyografi 30 Nisan 2022 - 10:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Eminoğlu, “ZİMEM DEFTERİ ALMAK MALIMIZI BEREKETLENDİRİR” dedi.

MÜSİAD SİVAS ÜYELERİ BU SENE DE BORÇ DEFTERLERİNİ KAPATTI

MÜSİAD (müstakil sanayici ve iş adamları derneği) Sivas Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, MÜSİAD SİVAS Üyelerinin bu sene de Zimem Defterleri satın alarak ihtiyaç sahibi ailelerin bakkal borçlarını kapattıkları belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan MÜSİAD SİVAS Başkanı Salim Eminoğlu: ”Aziz milletimiz, Anadolu’nun pâk sinesinden aldığı terbiye, bilgi ve birikimle her zaman zorda kalmışların yanında olmuş ve hiçbir çıkar gözetmeksizin yardımlarına koşmuştur. Türk Milleti, Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.v)’in “Komşusu açken tok yatan, bizden değildir” hadis-i şerifini her zaman kendisine şiar edinmiş ve bu inanç doğrultusunda hayatını örgülemiştir.

Milletimizin, geçmişte olduğu gibi bugün de aynı mana ve ruhla hareket edeceğinden ve Ramazan ayı hürmetine, her zamankinden daha fazla aşk ve iştiyakla yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidereceklerinden şüphemiz yoktur. Cenab-ı Hakk’ın bahşettiği nimetleri, bizlere paylaşmayı öğreten bu kadim topraklara geri vermek, bu aziz milletle paylaşmak, boynumuzun borcudur. MÜSİAD olarak, kurulduğumuz günden bu yana bu borcun sorumluluğuyla hareket ediyor, kazancımızı bölüşmeyi lütuf değil zaruret olarak görüyoruz.

Ecdadımızın tüm insanlığa ders verircesine hayata geçirdiği Zimem (Veresiye) Defteri uygulamasını, MÜSİAD Genel Merkezimizle birlikte 2016 yılından bu yana, büyük bir teveccühle sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize, Zimem Defteri geleneğiyle el uzatıyor, MÜSİAD ailesini onların hayır dualarıyla daha da büyütüyoruz. Uygulama ile üyelerimiz, esnaftan veresiye-borç defterini (zimem defteri) alarak ihtiyaç sahiplerinin toplam borç bedelini ödüyor, böylece borç sahiplerinin hesabını sıfırlamış-kapatmış oluyor. Bu güzel uygulamanın yaşatılmasında öncülük ederek toplumumuzun diğer kesimlerine de ilham olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” şeklinde ifade etti.

Biz, “beraber” çok iyiyiz ve büyüğüz diyen Başkan Eminoğlu,” Bu vesileyle, Ramazan Bayramına sayılı günler kala; öncesi rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının, hepimiz için huzurlu ve bereketli geçmiş olmasını diliyorum. Cenabı-ı Hak, yaptığımız ve yapacağımız yardımları kabul eylesin, bizlere sağlık ve afiyetle bayrama kavuşmayı da nasip etsin inşallah. “ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA