SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Epsileli; İsrail’in Mescid-i Aksa saldırılarını kınadı!

Bu biyografi 12 Mayıs 2021 - 9:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gelecek Partisi Genel Merkez Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkan Yardımcısı Yurdal Epsileli, yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırılarını kınadığını belirtti.

Başkan Epsileli, “Her yıl Ramazan ayı içerisinde kasıtlı olarak  başlatılan  ve bu yılda Kadir Gecesi öncesinde Mescid-i Aksaya ibadet etmek için gelen Filistin halkına zor kullanan İsrail yönetiminin bu saldırgan tutumdan derhal vazgeçmesi gerektiğini ifade etti .

Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da Ramazan ayı boyunca devam eden elim olaylar, 2018 yılında ülkemizin öncülüğünde kabul edilen İslam İşbirliği Teşkilatı ve BM Genel Kurulu kararları çerçevesinde Filistinli sivillerin uluslararası koruma altına alınmasının önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Ayrıca İsrail saldırısı sırasında yaralanan Anadolu Ajansı Muhabirlerine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyor en kısa zamanda görevlerin başına geçmelerini diliyorum.

Başkan Epsileli son olarak İşgal altındaki topraklardaki bu ve benzeri olayların engellenebilmesinin tek yolunun , İsrail’in bu eylemlerinden uluslararası alanda sorumlu tutulması olacaktır”ifadelerine yer verdi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA