SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Sosyal Destek Ödemeleri Başlıyor

Bu biyografi 04 Mayıs 2021 - 7:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek olan ‘Tam Kapanma’ döneminde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının koordinesinde  ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ kapsamında ülke genelinde 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira destek ödemesi gerçekleştiriliyor.

Salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak sosyal destek ödemeleri, engelli, engelli yakını ve yaşlılık aylığı ödemeleri hakkında koordinasyon toplantısı yapıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın başkanlığında ilgili kurum yöneticileri ve ilçe kaymakamlarının VKS yöntemiyle hazır bulunduğu toplantıda, ödemelerin Sivas genelinde sorunsuz ve hızlı şekilde gerçekleşmesi için yapılan hazırlıklar değerlendirildi.

  • Hak Sahiplerinin Ödemeleri Evlerinde Yapılacak

‘Tam Kapanma’ dönemi içerisinde 5-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan engelli, yaşlı aylıkları ve sosyal destek ödemelerinin salgınla mücadele koşullarına uygun şekilde gerçekleştirileceğini vurgulayan Vali Salih Ayhan, “PTT kart sahipleri ve banka hesaplarına aktarılacak olanlar hariç olmak üzere; hak sahiplerinin ödemeleri evlerinde gerçekleştirilmesi kararı hükümetimizce alınmıştır. Geçen yıl maaş ve sosyal destek programı ödemelerini Vefa Sosyal Destek Gruplarımızdan oluşturduğumuz ekipler tarafından il merkezinde ve ilçelerimizde ikametgâhlarında vatandaşlarımıza ödedik. Geçen yıldan bir tecrübemiz var. Özelikle Emniyet ve Jandarmamız, PTT Müdürlüğümüz koordinasyonunda maaş ödemelerinde çok başarılı çalışmalar yaptılar.” dedi.

Vali Ayhan: “Engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri kapsamında; PTT kartına ya da IBAN numarasına gönderilecek olanların haricindeki hak sahibinin ödemeleri; Vefa Sosyal Destek Grupları bünyesinde, PTT dağıtıcıları, kolluk görevlileri ve diğer kamu personeli aracılığıyla hak sahiplerine ikametlerinde teslim şeklinde ödeyeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Vali Ayhan; Engelli, engelli yakını ve yaşlık aylığı alan il merkezinde 4.402 ilçelerde 7.367 olmak üzere toplam 11.769 vatandaşımız bulunuyor.  Tam Kapanmanın ruhuna uygun olarak alınan bu kararı, ilgili kurumlarımız ve vefa ekiplerimiz ile en iyi şekilde yapacağız. Engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine yapılacak olan bu evde ödemeler sosyal devlet anlayışımızın da en iyi yansımalarından biridir.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA