SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Üyelerimizin Sorunlarını Yetkili Mercilere Aktardık”

Bu biyografi 29 Nisan 2021 - 0:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TOBB İÇ ANADOLU VE KARADENİZ MÜŞTEREK BÖLGE TOPLANTISI SİVAS’IN SORUNLARI TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA İLETİLDİ

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen İç Anadolu ve Karadeniz Müşterek Bölge Toplantısına katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen İç Anadolu Bölge toplantısına katılarak, Sivas ve bölge oda/borsa başkanları ile istişarelerde bulundu.​

İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi illerindeki oda ve borsa başkanlarının katıldığı çevrimiçi toplantıda üyelerin yaşadığı sorunları aktaran Başkan Hastaoğlu,”Salgının ekonomiye etkilerini azaltmak için üyelerimizin sorunlarını tespit edip TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktardık. Genel Başkanımız iş dünyasının talepleri ilgili Bakanlarımıza ve bugün gerçekleştireceği ziyarette Cumhurbaşkanımıza ileteceklerini belirttiler. Sağ olsun Genel Başkanımız sorunların çözüme kavuşması noktasında her zaman oda ve borsa başkanlarımız ve üyelerimizin yanında oldu. Bu sıkıntılı günleri hep birlikte atlatacağımıza ve önümüzdeki günlerde atılacak adımlar ile üyelerimizin yaşadığı sıkıntıların da en aza indirileceğine inanıyoruz” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ise;” Destek paketi konusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize ve Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na talep ve beklentilerimizi ilettik. Konuyla ilgili bakanlarımızı ve Sayın Cumhurbaşkanımızı bilgilendireceklerini söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tüm sektörlerin mücbir sebep kapsamına alınmasını bekliyoruz. Umuyoruz kısa süre içerisinde destekleme paketi müjdesi açıklanır.” İfadelerini kullandı.

İş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlendiklerini belirten Başkan Hisarcıklıoğlu, “Oda ve Borsa Başkanlarımızın katılımıyla “TOBB İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Toplantısı”nda yaşanan sıkıntıları istişare ettik. Toplantımızda kapanan iş yerlerine destek, kamuya vergi/SGK vb ödemelerin ertelenmesi, hammadde tedariğinde sorun, matrah artırımı ve stok affı talebi öne çıktı. Hiç ara vermeden Oda ve Borsa Başkanlarımızla temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürüyoruz.  Bizler TOBB olarak ekonomi için hazırlanan destek paketlerine katkı sağladığımız gibi, şimdi de normalleşme sürecinin planlanmasına da katkı sağlıyoruz. Oda ve Borsa Başkanlarımızdan aldığımız talepleri Bakanlarımıza ve bugün Sayın Cumhurbaşkanımıza gerçekleştireceğimiz ziyarette ileterek üyelerimizin yüklerini hafifletmeye çalışıyoruz. Kuşkusuz burada, sağlık ile iş dünyası arasındaki dengeyi ayarlamamız gerekiyor. Normalleşme sürecini de iyi planlanmış bir şekilde yürüttüğümüz takdirde, bu süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. İnşallah bu zor günleri de hep birlikte geride bırakacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA