SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Köksal, Çocukların Sevincine Ortak Oldu

Bu biyografi 22 Nisan 2021 - 14:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve TBMM’nin kuruluşunun 101. yıldönümünü kutladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23 Nisan 1920’de açıldığını ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisanı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan ettiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal,, 23 Nisanın dünya’da kutlanan ilk çocuk bayramı olduğunu belirterek, geleceğimizin teminatı olan gençlerin dünya barışına daha büyük katkıları olacağına vurgu yaparak, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı Ülkemizde ve dünya genelinde  yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle çocuklarımız bayramlarını  evlerinde kutlayacaklardır .“Ülkemizin kurtuluşunu sağlayan ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ile milletin egemenliğini hayata geçiren Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da bu bayramı armağan ederek çocuklara olan sevgisini en üst düzeye çıkarmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bugünün küçükleri yarının büyükleridir’ dediği çocuklar bu bayramı armağan ederek, çocukları ne kadar sevdiğini, onlara değer verdiğini belirterek bir ilke de imza atmıştır. 23 Nisan Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Dünya çocuklarına armağan edilen bu bayram, açlıkla mücadele eden, savaşın esaretinde kalan, yoksulluk, salgın  ve açlıkla mücadele eden çocuklarımızın çığlıklarının duyulmasına da vesile olacaktır.  Esnaf teşkilatı olarak çocuklarımızın bayramını kutluyor, onların gözlerinden öpüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkenin geleceği açısından önemli kararlar veren ve milli mücadele de emeği geçenleri, ülke savunmasında can vermiş, şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. kuruluş yıldönümünü ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın bayramını kutlayarak   dünya çocuklarına sağlık, mutluluk, barış ve kardeşlik diliyorum. ”dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA