SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Bizler bu muameleleri hak etmiyoruz”

Bu biyografi 14 Nisan 2021 - 18:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Sağlık Platformu Sivas’ta Numune Hastanesinde sağlıkçılara ve güvenlik güçlerine hasta yakınları tarafından şiddet gösterilmesi üzerine Hastane önünde basın açıklaması düzenlediler.

Sivas Sağlık Platformu olarak önceki gün Osmaniye ilinde ve Dünde Sivas Numune Hastanesi acil serviste yaşanan Sağlıkta şiddet olaylarına karşı Sivas Numune Hastanesi önünde, Sağlıkta şiddete karşı kalıcı ve önleyici önlemlerin biran önce alınması gerektiğini ifade eden Sivas Sağlık Platformu yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler.

“Değerli basın mensupları:
Bilindiği üzere son bir yıldır yedi gün, yirmi dört saat bütün gücümüz, enerjimiz ve iyi niyetimizle dünyanın ve dolayısıyla milletimizin başına bela olan Covid19 salgınıyla mücadele ediyoruz.
Bu mücadelede hastalanıyoruz, ölüyoruz ama mücadeleye devam ediyoruz. Tam da motivasyona ve halkımızın desteğine ihtiyaç duyduğumuz şu zor günlerde, hiç olmaması gereken olaylar vuku buluyor.


Önce Osmaniye de bir hukuk insanının poliklinikteki bir hekim arkadaşımıza uyguladığı psikolojik ve sosyal şiddet, dün Sivas Numune Hastanesi Acil servisinde hasta yakınları tarafından acil hekimleri, acil sağlık personeli ve acildeki güvenlik personeline karşı uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddet sabrımızı tükenme noktasına getirmiştir.
Bizlere, yıllardır verilen sözler tutulmadığı gibi üzerine tuz biber olan bu olaylar, insanüstü güçle çalışan ve mücadele eden biz sağlık çalışanlarını oldukça üzmüş ve hayal kırıklığına uğratmıştır.
Yetkili makamların artık bu üzücü ve tahammül edilemeyen bir hal alan, sağlıkta şiddete bir çözüm bulmalarını etkili, caydırıcı ve uygulanabilir bir yasanın bir an önce çıkarılmasını talep ediyoruz.
Bizler mesleğimizin gücü, önemi ve değerini biliyoruz.
Bu Salgın sürecinde dahi şiddete maruz kalınıyorsa her hastanın başına güvenlik görevlisi konulamayacağına göre, çözüm güvenliği artırmakta değil, sağlık çalışanına verilen değer ve sahiplenmeyle olacaktır.
Lütfen bu farkındalığı artıracak ve toplumda karşılık bulacak, yasal düzenlemeler ve caydırıcı tedbirler ile Sağlık çalışanlarına şiddet ve Mobing’in önüne geçilmelidir.
Sağlık çalışanları olarak enerjimizi ve motivasyonumuzu kaybettik, yorgunuz ve çok üzgünüz.
Bizlerin sabrı ve sevgisi sınanmasın, yeter artık..
Bitsin bu rezillik ve saygısızlık.
Hak etmiyoruz bizler bu muameleleri.” şeklinde açıklama yapıldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA