SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Muhtarlar doğalgaz ile ısınacak

Bu biyografi 30 Aralık 2020 - 17:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muhtarlar doğalgaz ile ısınacak

 Muhtarların hizmet binalarında ısınmada Doğalgaz Sistemine Geçildi.

 Sivas’ta mahalle muhtarlığının ısıtma sistemleri değiştirilerek doğalgazlı ısıtma sistemine geçildi.

Bugüne kadar soba ve elektrikli ısıtıcılarla ısıtılan muhtarlık ofisleri daha konforlu ve ekonomik olan doğalgazlı sisteme geçirildi.  Merkezde görev yapan muhtarların talebi üzerine muhtarlık ofislerine belediye tarafından doğalgazlı ısıtma sistemi kuruldu.

Şu ana kadar 45 mahalle muhtarlığında doğalgazlı ısınma sistemine dönüşüm sağlandı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret eden Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan ve yönetimi yapılan hizmetten dolayı Bilgin’e teşekkür etti.

“BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Söz verdiği gibi ortak akıl ve istişareye önem verdiği için Başkan Bilgin’e teşekkür eden Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan, “Sivas’ın soğuk bir şehir olduğunu hepimiz biliyoruz. Yıllarca muhtarlarımız soğuk havada mahallesine hizmet etmek için çok sıkıntılar yaşadılar. Hizmet esnasında soğuk havalardan dolayı aksaklıklar meydana geliyordu. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ben değil biz anlayışı ile ortak istişare de bulunarak memleketimize hizmet etmek için canı gönülden çalışmalar yapıyor. Bizde daha sağlıklı bir ortamda hizmet verebilmek için muhtarlıklarımıza doğalgazlı ısıtma sisteminin kurulması talebimiz oldu ve olumlu sonuçlandı. Şu anda mevcutta bulunan muhtarlıklarımıza doğalgazlı ısıtma sistemi kurularak kullanmaya başladık. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e camiamız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

“ASIL OLAN MİLLETE HİZMET ETMEKTİR”

Belediyecilik şehre hizmet ederken şehirde yaşayan sakinlerimizin de yönetime katılım sağlamasıdır diyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bizlerde yola çıktığımızda bu şehri birlikte yöneteceğiz dedik, birlikte hizmet edeceğiz dedik. Seçim döneminde muhtarlarımızla bir araya geldiğimizde bir talebiniz olmuştu. Biz hemşerilerimize hizmet ederken, hemşerilerimize hizmet eden muhtarlarımızı da muhtarlıklara yakışır mekânlarda hizmet edebilmeleri için üzerimize düşeni yapacağız dedik. Bu noktada hemen hemen yarısının altyapısını düzelttik. İnşallah önümüzdeki süreçte de aynı şeklide daha nezih ortamlarda çalışmalarımız devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Bilgin, “Burada asıl olan millete hizmet etmek. Milletin derdi ile dertlenmek. Milletin beklentilerinin talep ve isteklerinin belediyeye düzgün bir şekilde aktarılması gerekiyor. Bunda da en güçlü bağın muhtarlıklar ve muhtarlar olduğuna inanıyoruz. Şehrin sosyal dokusunu ortaya çıkarırken hemşerilerimizin ihtiyaçlarını doğru şekilde belirleyerek hizmetlerin doğru ve rantabl olması noktasında istişareye çok önem veriyoruz. Biz burada şehri şehirde yaşayanlarla birlikte yöneteceğiz derken bunun en önemli ayağı muhtarlarımız. Bundan sonra muhtarlarımızla birlikte bizi biz yapan bu şehre hep birlikte hizmet edeceğiz.” dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA