SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Başkan Bilgin, 5 bin konutu ziyaret etti

Bu biyografi 13 Aralık 2020 - 22:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, 5 bin konutu ziyaret etti

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibi 5 bin konutu ziyaret ederek etti.

Başkan Bilgin, sokağa çıkma kısıtlamasında çocukları sevindirdi.

 Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin sokağa çıkma kısıtlamasında evde kalan çocukların kaliteli vakit geçirebilmesini sağlamak için içerisinde hikâye kitapları, çikolata ve çeşitli eğlencelikler bulunan hediye paketini çocuklara vererek sevinçlerine ortak oldu.

Öncelikle TOKİ konutlarından başlayan dağıtıma katılan Başkan Bilgin “Sosyal yaşamımızı etkileyen kısıtlamalardan en çok etkilenen çocuklarımızın yüzlerini güldürebilmek, evlerinde kitap okumalarını teşvik etmek amacıyla böyle bir çalışma planladık.” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinden çıkamayan aileleri ziyaret ederek çocuklarını sevindirdi.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ilimizde örnek bir uygulamayı hayata geçiren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibi 5 bin konutu ziyaret ederek “Sevgi İçeren Mutluluk Getiren” hediye paketini ailelere teslim etti.

Yaklaşık 2 günlük çalışma sonucunda özenle hazırlanan hediye paketlerinin dağıtımına Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Duman, Necmettin Yılmaz, ÖZBELSAN AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu ile birlikte belediye ekipleri katıldı.

Abdulvahabi Gazi Mahallesi’nde bulunan Vefa Konutlarında dağıtıma start veren Başkan Bilgin, kapıları tek tek çalarak ailelere hediye paketini takdim etti. Karşılarından Başkan Bilgin’i gören aileler şaşkınlıklarını gizleyemezken çocuklar ise aldıkları hediyeler karşısında mutlu olduklarını ifade ettiler.

SEVGİ İÇEREN, MUTLULUK GETİREN HEDİYELERİMİZİ ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTURDUK

Dağıtım sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Bilgin “Zorlu bir süreci hep birlikte atlatmaya çalışıyoruz. Devletimizin vatandaşının yanında olduğunu göstermek için birçok çalışma ve destek paketlerini açıkladık. Esnaf ve sanatkârımızın yanındayız. Hükümetimizin verdiği desteklerin yanı sıra bizlerde belediye imkânlarımızla destek vererek hemşerilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çalınmadık kapı kazanılmadık gönül bırakmayacağız dediği gibi bizlerde kapı kapı hemşerilerimizi ziyaret ediyor dertlerini dinliyor eksik kaldığımız bir nokta varsa gidermek için çalışmalar yapıyoruz. Sosyal belediyeciliğe önem veriyor her fırsatta hemşerilerimizle bir araya gelmeye çalışıyoruz. ‘Gün; bir olma, birlik olma günü.’ Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi

“Bu süreçten en çok etkilenen çocuklarımız ve onlara destek olabilmek yüzlerini güldürebilmek için ne yapabiliriz diye düşündük. Evlerinden çıkamayan çocuklarımız ve gençlerimiz için kaliteli vakit geçirebilmelerini sağlamak amacıyla onlara küçük hediye paketi hazırladık. İçerisinde hikâye kitabı ile çikolatadan oluşan eğlencelikleri çocuklarımızla buluşturuyoruz.” diyen Bilgin,  “Şimdi Abdulvahabi Gazi Mahallesi’nde bulunan konutlarımızı ziyaret ederek hediyelerimizi verdik. Hikâye kitabımızı okumalarının sözünü de aldık. Kitaplarımızı seçerken özellikle çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız eserleri seçtik. Toplamda bugün belediye ekiplerimizle birlikte 5 bin hanemizi ziyaret ettik. İlerleyen günlerde yine çocuklarımız ve gençlerimiz için çeşitli çalışmalara imza atacağız. Çat kapı gittiğimiz evlerde bizleri güler yüzleriyle karşılayan hane sakinleriyle, çocuklarımıza kısıtlamaya uydukları için çok teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA