SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Rektör Yıldız, “yaptığımız faaliyetlerle akademik personelimize destek olmaya çalışıyoruz”

Bu biyografi 04 Kasım 2020 - 0:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi akademik personeli için ‘Ücretsiz Temel Uzaktan Eğitim Sertifika Programı’ düzenledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 pandemisinden dolayı uzaktan verilen eğitimin daha kaliteli bir şekilde yürütülebilmesi için Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın talimatıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Sürekli Eğitim Merkezi’nin iş birliği ile 29 Eylül-1 Ekim 2020 tarihleri arasında “Ücretsiz Temel Uzaktan Eğitim Sertifika Programı” düzenlendi.

1000 civarında ön kaydın olduğu eğitim programında, uzaktan eğitimde canlı derslerin nasıl yapılacağı, LMS’nin işleyişi ve kullanımı, kişisel verilerin korunması ve telif hakları, uzaktan eğitimde yöntem ve teknikler ile ölçme ve değerlendirme konuları anlatıldı. 3 gün süren eğitim programına 176 profesör, 137 doçent, 327 doktor öğretim üyesi, 269 öğretim görevlisi ve 47 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 957 kişi katıldı.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Göreve geldiğim günden beri akademik personelimizin kendini yenilemesi ve geliştirmesi için ücretsiz İngilizce kursu, ücretsiz bilgisayar dağıtımı ve eğiticinin eğitimi programı gibi faaliyetlerle akademik personelimize destek olmaya çalıştık. Bugün de içinde bulunduğumuz pandemi ortamında çoğu akademisyenin ilk kez karşılaştığı uzaktan eğitim sürecinin herkes adına daha etkin ve verimli geçmesi için böyle bir program hazırladık. Akademisyenlerimizin ilgisinden ziyadesiyle memnun oldum. Program sonunda yapılan anketlerden de anlaşıldığı kadarıyla katılımcılar için de programımız gayet verimli ve olumlu geçmiş. Bundan sonraki süreçte de üniversitemizin eğitim kalitesini artırmak amacıyla benzeri etkinlikler gerçekleştirmeyi amaçlamaktayız. ‘Eğitimde öncü bir üniversite’ için siz değerli paydaşlarımızla; akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimizle Üniversitemizi daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Bu vesileyle eğitim programını organize eden akademik ve idari birimlerimize, eğitim veren personelimize ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Sertifikaların dağıtılmasıyla ilgili bilgi veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Enis Baha Biçer ise, 30 Ekim 2020 tarihi itibarıyla katılımcıların e-sertifikalarının tamamının kurumsal e-posta adreslerine gönderdiklerini, sertifikası eline ulaşmayan ya da sertifikasında hata olanların Merkez Müdürlüğü’nün (WhatsApp 0 555 148 05 58 veya Dâhilî 2861) numaraları ile iletişime geçtikleri takdirde en kısa süre içerisinde kendilerine dönüleceğini ifade etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA