SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Eken, Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bu biyografi 28 Ekim 2020 - 20:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eken, Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Eken, mesajında yokluk içerisinde 7 düvele karşı verilen mücadelenin taçlandığı Cumhuriyet’in 97. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Cumhuriyet; milletlerin bağımsızlık mücadelesine örnek olan Kurtuluş Savaşı sonrasında yeniden dirilişin adıdır. “Türk Milletinin tabiatına ve geleneklerine en uygun olan yönetim, cumhuriyet yönetimidir” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti yönetim şekli olarak ilan etmiştir. Aradan geçen 97 yılda demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma, sanayi başta olmak üzere her alanda muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çaba ve gayret gösterilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, köklü tarihi ve kültürü, jeopolitik konumu ve dinamik yapısı ile dünyanın önde gelen devletleri arasına girme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

‘İş dünyası olarak ülkemizi kalkındırmak ve ileriye taşımak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz’ diyen Başkan Eken, “Üreten, gelişen, güçlü Türkiye için Sivas iş dünyası olarak gece gündüz çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Sivas kalkındıkça Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüyecektir. Millet olarak var gücümüzle çalışmaya devam edecek, üretecek, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve canlarını vatan uğruna feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA