SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

‘ Divriği’nin muhteşem manzarası Cam Seyir Teras ile izlenecek

Bu biyografi 28 Eylül 2020 - 0:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, ilçe gezilerine devam ediyor

Sivas Valisi Salih Ayhan, Divriği İlçesini Ziyaret Etti

Her fırsatta ilçelerde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Divriği ilçesinde Covit-19 Pandemisi tedbirlerini yerinde inceleyerek hem kamu yatırımlarını yerinde inceledi hem de hane ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlçe programları kapsamında ilk olarak bakım-onarım çalışmaları yapılan Mahir Tevruz Anaokulunda incelemelerde bulunan Vali Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra, pandemi sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere büyük bir özveriyle görev yapan Divriği Vefa Sosyal Destek Grupları ile bir araya gelen Vali Ayhan, devletimizin sosyal gücünü en iyi şekilde gösteren çalışanlara teşekkür etti.

– Divriği Halk Eğitim Merkezi Maske Üretimine Devam Ediyor

Pandeminin ilk gününden itibaren Covid-19 ile mücadelede en önemli ihtiyaç olan maskenin hızlı şekilde tedariki için ara vermeden üretime devam eden Divriği Halk Eğitim Merkezi çalışanlarını da ziyaret eden Vali Ayhan, emek veren herkese teşekkür etti.

– Öğrencilere Bisiklet Hediye Edildi

‘300 Fikir 300 Proje’ kapsamında Liselere Giriş Sınavında (LGS) dereceye giren Divriğili öğrencilere bisiklet hediye edildi. Öğrencilerin motivasyonlarını artırmak amacıyla bu projenin hazırlandığını ifade eden Vali Ayhan, başarıları nedeniyle öğrencileri tebrik ederek mutluluklarına ortak oldu.

Vali Ayhan, ilçe ziyaretleri kapsamında Divriği Kaymakamı Mehmet Bek’i de ziyaret etti. Divriği Kalesi, Çaltı Çayı ve Kanyonu üzerinde yapılması planlanan projeler hakkında sunum alan Vali Ayhan, Kaymakam Bek’e ilçeye kazandırılacak çalışmalarında başarı diledi.

– Sivas Tarımda Çok Daha İyi Noktalara Gelecek

Vali Ayhan, Divriği ilçesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeron Buğdayı dağıtım programına da katıldı. Üreten çiftçinin her daim yanında olduklarını ifade eden Vali Ayhan, “Çiftçimiz, bu ülkenin emektarı, bu toprakların alın teridir. Üretim ve tedarik zinciri hep muhafaza edildi. Bu coğrafyanın anlamlı olması için daha çok çalışmalıyız, daha çok üretmeliyiz, daha çok birlikte olmalıyız. İnşallah Sivas’ımız da tarımda çok daha iyi noktalara gelecek. Bunun gayreti içindeyiz.” dedi.

Temelinden burcuna kadar otantik bir Türk kalesi olma özelliği taşıyan Divriği Mengücek Kalesi’nin zirvesindeki Anadolu’nun ilk mescitlerinden olan ve 839 yıldır ayakta duran Kale Camii’nde cuma namazını kılan Vali Ayhan ve beraberindekiler, daha sonra cami ve çevresinde incelemelerde bulundu.

– Divriği’nin Var Olan Turizm Potansiyelini Zirveye Taşıyacak

Çaltı Kanyonu, Divriği Ulu Cami, Divriği Kalesi ve şehir merkezinin muhteşem manzarasını ziyaretçilerine sunacak olan ‘Cam Seyir Teras ve Mesire Alanı Projesi’ni yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Bu mekan, Divriği’nin var olan turizm potansiyelini zirveye taşıyacak.” dedi.

Evliya Çelebi’nin ‘Methinde diller kısık, kalem kırıktır.’ dediği, UNESCO’nun dünya miras listesinde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası’nda devam eden restorasyon çalışmalarını da inceleyen Vali Ayhan, bu eserin titiz bir çalışmayla yeniden ziyarete açılacağını söyledi.

İlçe programlarında hane ziyaretlerine de önem veren Vali Ayhan, Hatun Ökten ile Elif Öztürk’ün evine konuk oldu. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden ve taleplerini dinleyen Vali Ayhan, devletimizin, imkânları ile her vatandaşın yanında olduğunu kaydetti.

Programlarda; Divriği Kaymakamı Mehmet Bek’in ev sahipliğinde, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Divriği İlçe Belediye Başkanı Hakan Gök, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal ve diğer ilgililer yer aldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA