SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sağlık Personeli Alınacak

Bu biyografi 22 Eylül 2020 - 14:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne farklı branşlarda 145 Kişilik Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne farklı branşlarda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın aşağıda belirtilen pozisyonlara 145 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır.

100 hemşire, 32 sağlık teknikeri ve 13 diğer sağlık personeli unvanlarında yapılacak olan sözleşmeli personel alımı ilanı Üniversitenin web sitesinde ilan edilmiştir.

Yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın KPSSP93 ve KPSSP94 puan sıralamasıyla başvurusuyla yapılacak sözleşmeli personel alımı başvurusu 6 Ekim 2020 tarihinde sona erecektir.

145 kişilik sözleşmeli personel alımıyla birlikte Üniversitenin sağlık altyapısı güçlenmiş ve Kovid-19’a karşı sürdürülen mücadele daha etkin bir şekilde sürdürülmüş olacaktır.

100 kişilik hemşire alımı ortaöğretim, 32 kişilik sağlık teknikeri ve 13 kişilik diğer sağlık personeli alımı ise ön lisans düzeyinde yapılacaktır.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda da personeli alımı yapmıştık. Ülkemizin, şehrimizin ve Üniversitemizin geleceği için çalışıyoruz. Bu alımla birlikte sağlık altyapımız daha güçlü hâle gelecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı, uğurlu etsin.” dedi.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA