SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

GURUR VERİCİ TABLO TÜRKİYE BİRİNCİSİ LİSE SİVAS’TAN

Bu biyografi 22 Eylül 2020 - 16:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, Gaziantep’te yapılan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Türkiye birinciliği elde eden öğrenciler ile Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)  kapsamında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

İlk olarak okulda başlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı ziyaret eden Vali Ayhan, sınıfları tek tek gezerek, okul içerisinde oluşturulan EBA Destek Noktasına da uğradı. Vali Ayhan, pandemi döneminde çocukların eğitimden uzak kalmaması için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Sizleri zihnen ve bedenen doyurmamız lazım. Sizleri hayata hazırlamak zorundayız.” dedi.

Vali Ayhan, daha sonra TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde TÜBİTAK Liseler Arası İHA Yarışması’nda Türkiye birincisi olan öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencileri tebrik eden Vali Ayhan, öğrencilerin drone gösterisini izledi.

– Attığımız Tohumların Meyvesini Alıyoruz

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Ayhan, son yıllarda eğitimde attıkları tohumların meyvelerini vermeye başladığını kaydederek, “Bunun en güzel örneğini bugün yaşıyoruz. Evlatlarımız Türkiye genelinde yapılan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Türkiye birinciliğini elde ederek Sivas’ımıza döndüler. İlimizin eğitimi anlamında çok önemli mesaj verdiler. Yapmış olduğumuz çalışmaların en güzel şekilde karşılığını verdiler.” diye konuştu.

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tematik bir lise olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Öğrenci profiliyle, fiziki yapısıyla, teknolojik alt yapısıyla, öğretim ve idari kadrosuyla örnek bir okul. Bu okuldan çıkan başarının tesadüf olmadığını gördük. İlimizdeki birçok okul, buna benzer başarıları bize yaşatacak. Sivas, eğitimde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden birisi olacak. Çok emek veriyoruz ve gayret gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

– EBA Destek Noktaları Oluşturulacak

Sivas’ta çocukların yüzde 90’ının uzaktan eğitimden faydalandığını hatırlatan Vali Ayhan, uzaktan eğitimden faydalanamayan çocuklar için il genelinde 107 EBA Destek Noktası oluşturduklarını ve bu sayının ihtiyaca göre 150 civarında olacağını kaydeden Vali Ayhan, “Tablet ve bilgisayara ihtiyacı olan çocuklara destek sağlayacağız. Sivas Belediyesi de bu sürece katkı sağladı. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür ediyorum. 3 bin evladımıza tablet ve bilgisayar dağıtımı gerçekleştirecek. İl genelinde ki çocuklarımızın her türlü ihtiyacına destek vereceğiz. Sivas’ın eğitimde güçlü bir birlikteliği var. Gençlerimizin bu başarısı birlikteliğin ürünüdür.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette, Vali Yardımcısı Çağlar Partal, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul yönetimi ve diğer ilgililer de yer aldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA