SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

AK Parti ilçe kongrelerine devam ediyor

Bu biyografi 22 Eylül 2020 - 15:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
  1. Olağan Kongre Sürecini başlatan AK Parti Gençlik Kolları Sivas İl Başkanlığı ilk kongresini Zara’da gerçekleştirdi.

Kongreye AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyesi Burak Ak, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı. Saygı Duruşunda Bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrenin Divan Başkanlığını ise AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı – Teşkilat Başkanı Yusuf Emre Çongar gerçekleştirdi.

Kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Zara İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Kırkgöz, gerçekleştirilen kongrenin Hayırlara vesile olmasını diledi.

Kırkgöz’ün ardından konuşan Zara İlçe Başkanı Ahmet Okur, Gençlik kolları ve Kadın Kolları ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, kongrede başkan seçilen Yusuf Kırkgöz ve yeni yönetimini tebrik etti.

Sivas Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ise, “Bugün Zara 6. Olağan Gençlik Kolları kongremizi Gerçekleştiriyoruz 6. Olağan kongre sürecimizin hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Öncelikle bugüne kadar Zara’mızın gençlik kollarında görev yapan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak kardeşlerime de başarılar diliyorum. Bu dava gençlerin omzunda büyüdü. Çünkü davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan, gençlik yıllarından itibaren memleket davasına omuz vermiş, yüreğini koymuş büyük bir dava adamıdır. Yine gençlerin omzunda bu dava daha yükseklere çıkacaktır. Bizlerde Cumhurbaşkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına omuz vererek onun yükünü hafifleteceğiz.” Diye konuştu.

Sakarya’nın ardından kürsüye gelen İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, “Bu ülkenin geleceği siz gençlersiniz. Genç yaşta elini memleket meselelerinin altına sokan bu gençliğe bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın siz gençlere olan inancı ve güveni sonsuz. Sizlerde bu güveni boşa çıkarmamak için hep azim ve gayretle çalıştınız. Bundan sonrada aynı gayret ve özverili çalışmalarla devam edeceğinize inanıyorum” dedi.

Akkaş’ın ardından kürsüye gelen İl Başkanı Hakan Aksu ise kendisinin AK Parti Sivas Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olduğunu ifade ederek başladığı sözlerine, “Bizlere 2023 seçimlerine kadar çok görev düşüyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı olan vefa borcumuzu ödemek için çok çalışacaksınız. Bizlerde hem ana kadememiz, hem gençlik kollarımızla birlikte sizlere destek olacağız. AK Partide kongreler coşkulu bir şekilde şenlik havasında yapılır. Ama malumunuz üzere Covid-19 salgını var. Bu yüzden kongrelerimizi belirli sayıda delegelerimizle gerçekleştiriyoruz. Ama şunu biliyorum ki tüm Zaralı hemşerilerimizin kalbi burada. Ben tekrardan Yusuf Başkanımıza ve Yeni Yönetimine başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise “ Öncelikle Zara 6. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongremizin ülkemize, milletimize, ilçemize ve partimize hayırlar getirmesini temenni ederim. Biz her zaman gençlere güvendik onlarda güvenimizi boşa çıkarmadı. İnanıyoruz ki 2023’ e kadar durmak yok yola devam diyerek birlikte çalışacağız. Girilmedik gönül sıkılmadık el bırakmayacağız. Tekrardan Yusuf kardeşime ve yönetimine yeni görevinde başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Genel Merkez MKYK üyesi Burak Ak, “ Öncelikle Zara’mızın Gençlik Kollarında bugüne kadar görev yapmış olan tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zara 6. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongremizin hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Bu dava milletimizin davası. Bizlerde Gençlik Kolları olarak bu dava için milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.  Hep birlikte 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimine daha çok çalışarak gireceğiz. Bu seçimlerde çalışarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın biz gençlere olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Bu duygu  ve düşüncelerle Yusuf başkanımıza ve yönetimine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Zara İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Yusuf Kırkgöz ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

Hafta sonu oldukça tempolu bir süreç geçiren AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkanlığı Zara’dan sonra İmranlı, Divriği, Hafik ve Doğanşar ilçelerinin de kongrelerini gerçekleştirdi. Yapılan Kongreler sonucunda İmranlı Gençlik Kolları kongresinde Mevcut Başkan Eray Şimşek görevi Oğuzhan Keskin’e, Divriği’de Kabil Soman görevi Mehmet Kaan Durgun’a, İmranlı’da Hilmi Kurdik görevini Bekir Ateş’e, Hafik’te ise Ersin Budak görevini Furkan Kurugöl’e devretti.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA