SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Helal olsun size gençler

Bu biyografi 21 Eylül 2020 - 13:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivaslı öğrenciler Türkiye birincisi oldular

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TEKNOFEST tüm turlarında en iyi süreyle Türkiye birincisi oldu.

Gaziantep’te TEKNOFEST kapsamında düzenlenen İHA yarışları tamamlandı.

Anadolu Ajansının (AA) “Global İletişim Ortağı” olduğu Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen insansız hava araçları (İHA) yarışmaları sona erdi.

TÜBİTAK tarafından “Döner Kanat” ve “Sabit Kanat” kategorilerinde ilk kez düzenlenen Liselerarası İHA Yarışması’nda da öğrenciler kıyasıya mücadele ortaya koydu.

TEKNOFEST 2020 kapsamında düzenlenen TUBİTAK liseler arası İHA yarışmasında Türkiye’nin bilişim alanında ilk ve tek tematik lisesi olan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TEKNOFEST tüm turlarında en iyi süreyle Türkiye birincisi oldu.

Sivas Valisi Salih Ayhan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda,

“Haftaya gurur verici bir haberle başlıyoruz..! #TEKNOFEST2020 kapsamında düzenlenen @Tubitak liseler arası İHA yarışmasında Türkiye’nin bilişim alanında ilk ve tek tematik lisesi @sivasbilisimtek takımı, yarışmanın tüm turlarında en iyi süreyle TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmuştur.” şeklinde paylaşım yaptı.

Sivas İl Milli eğitim müdürlüğü ise öğrencileri tebrike ederek bir paylaşımda bulundu.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA