SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Hazine arazileri 10 yıllığına kiralanacak

Bu biyografi 19 Eylül 2020 - 19:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Bayraktar’a teşekkür etti.
Şimşek, “Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar’ın ve Ziraat Odalarımızın girişimi ile Maliye Hazine arazileri çiftçi ve üreticilerimizin kullanımına sunulmuştur. Hiç toprağı olmayan veya 60 dönümden az toprağı bulunan çiftçilere, tarımsal üretimde kullanmak üzere hazine arazileri 10 yıllığına kiralanacak. Çiftçi en fazla 60 dönüme kadar kiralama yapabilecek. Çiftçinin talep etmediği hazine arazilerini ise gerçek ve tüzel kişiler sınırsız bir şekilde kiralayabilecek.
Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, hazinenin özel mülkiyetindeki taşınmazlar ile Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlerin tarımsal üretim yapılmak üzere, taşınmazın bulunduğu köy/mahalle nüfusuna kayıtlı olan veya o köyde/mahallede ikamet eden topraksız veya yeterli toprağı olmayan çiftçilere, bunların talep etmemesi halinde diğer gerçek veya tüzel kişilere kiraya verilecek.
Girişimlerinden dolayı Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar’a çiftçilerimiz adına teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA