SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Köyler Parke taşına kavuştu

Köyler Parke taşına kavuştu
Bu haber 29 Mayıs 2020 - 1:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Sivas’ta 6 yıldır parke çalışmalarının devam ettiğini, büyük emeklerle ilimizdeki köylerin yüzde 85’i parkeye kavuştu.” dedi.

Sivas’ta Köylerin yüzde seksen beşi parkeye kavuştu.

Vali Salih Ayhan, Yıldız Irmağı kenarında faaliyet gösteren İl Özel İdaresi Kilitli Parke Tesislerinde incelemelerde bulundu. 2020 iş sezonuna başlayan Sivas İl Özel İdaresi’nin, sahadaki faaliyetlerini yerinde görmek ve incelemek üzere Sivas – Ankara karayolu üzerinde yer alan Kilitli Parke Üretim Tesislerine uğrayan Vali Ayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’dan yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Vali Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, Sivas’ta 6 yıldır parke çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, büyük emeklerle, ilimizdeki köylerin yüzde 85’nin parkeye kavuştuğunu söyledi.

Tesisin faaliyete geçtiği günden bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 300 bin metrekare parke üretimi gerçekleştirdiğini anlatan Vali Ayhan,  parkelerin köylere ücretsiz gönderildiğine dikkat çekti.

Özel sektörden 6.5 milyon metrekare parke taşı da temin edildiğini dile getiren Vali Ayhan, bu çalışmalarla kırsal altyapıya büyük katkı sağlandığını söyledi.

Vali Ayhan, “Özel İdaremiz yol, su, kanalizasyon faaliyetleri ile kırsal altyapıda standardını yükseltiyor. Köylerimizde çöp toplama faaliyetleri de olmak üzere bir çok iş yapılıyor. Şehirde ne varsa, köylerde de o yapılacak düsturuyla geçmişten bugüne birçok özgün ve etkin çalışma hayat buldu. Sivas İl Özel İdaremiz bu konuda hassasiyet gösteriyor.  Bu kadar geniş bir coğrafyaya hizmet etmek kolay değil. İdaremiz, teknik yapısı, kurumsal yapısı ve tecrübesiyle başarılı çalışmalar yürütüyor. Nüfusu yoğun olan köylerimize ağırlık veriyoruz ama parkenin olmadığı hemen hemen köy yok gibi. Yıldan yıla talep artıyor, ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışarak, gelen talepleri kaymakamlarımızın da takibi ile karşılamaktadır.” dedi.

2020 yılında KÖYDES programı haricinde İl Özel İdaresi yatırım programında yer alan 81 köyün parke ihtiyacının karşılanacağına vurgu yapan Vali Ayhan, “Yine ihtiyacı olan köylerimize imkânlar dâhilinde parkeleri göndereceğiz.” diye konuştu.

Yeni iş sezonunda, Sivas İl Özel İdaresi çalışanlarına görevlerinde başarılar dileyen Vali Ayhan, “İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve üyelerine, emek harcayan ve canla başla çalışan personellerimize teşekkür ediyorum. Hedefimiz; her alanda, paydaş kurumlarımızla birlikte Sivas’ı bir adım ileriye taşımaktır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA