SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Türkiye’de Öncü Kütüphane

Bu biyografi 04 Aralık 2021 - 14:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öncü Kütüphane

Şems-İ Sivasî İl Halk Kütüphanesi Türkiye’de Öncü Kütüphane

Kaburcuk, “Türkiye’deki tüm Halk Kütüphaneleri içinde öncü konumunda bulunan Şems-İ Sivasî İl Halk kütüphanemiz 2021 yılında da hem kültürel ve sosyal etkinlik sayıları hem de kullanıcı sayıları olarak en ön sırada yer almaya devam edecektir.” dedi.

Şems-İ Sivasî İl Halk Kütüphanesi Müdürü Serhan Kaburcuk, kütüphanedeki yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi.

Kaburcuk, Türkiye’de bulunan tüm Kütüphaneler pandemi sebebiyle kısıtlı hizmet vermekteydi. Aşının yaygınlaşması ve toplumsal bağışıklığın artması sebebi ile ülke genelinde kısıtlamaların kaldırılması ile Şems-i Sivasî İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü olarak Sivas Valiliğimizin 1 Kasım 2021 tarihli olurlarıyla tekrardan pandemi öncesi gibi 7 gün 24 saat hizmet vermeye başladık.

Kütüphanemiz Çocuk Bölümünde Okul Dışı Öğrenme Ortamlarından Kütüphanede Atölye Eğitimi projesi kapsamında DAP destekli atölyeler oluşturuldu ve bu atölyelerde çocuklarımıza ücretsiz her gün atölye eğitimleri verilmektedir. Kasım ayında toplam 53 atölye etkinliği yaparak yaklaşık 500 civarı çocuğumuz bu eğitimlerden istifade etmesini sağladık. Ayrıca her Cuma Konferans Salonumuzda Çocuklara yönelik ücretsiz Sinema Etkinliği düzenliyoruz.

Önümüzdeki günlerde Atölye çeşitliliği artıracağız. Bu amaçla Matematik Atölyesi ve Maker Atölyesinin kurulumunu tamamladık.

Ayrıca kütüphanemize ait Gezici Kütüphane aracımız ile kütüphane ve kitap hizmetinden uzak kalan köylerimize de hizmet veriyoruz. Aylık 16 köyümüze kitap ve kütüphane hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Kütüphane Müdürlüğümüze bağlı ilimizin farklı mahallelerinde 3 adet çocuk kütüphanemiz mevcuttu. Bu şube kütüphanelere bir de bu ay içinde Esentepe Bölge millet Bahçesi içinde kütüphane ekleyerek hizmetimizi artırmaya devam ediyoruz.

Kütüphanemiz içinde bulunan Sergi ve Konferans Salonunu da ilimizin resmi kurum okul ve derneklerine ücretsiz tahsis ediyoruz.

Kütüphanemiz ilimizin hem sosyal hem kültürel olarak eksikliğini gidermek için elinden geleni yapmakta ve yapmaya devam etmektedir.

Türkiye’deki tüm Halk Kütüphaneleri içinde öncü konumunda bulunan kütüphanemiz 2021 yılında da hem kültürel ve sosyal etkinlik sayıları hem de kullanıcı sayıları olarak en ön sırada yer almaya devam edecektir.” ifadelerin kullandı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA