SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Özyürek, Sivas’tan Muhalefete Seslendi

Bu biyografi 05 Kasım 2021 - 18:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özyürek, “”Burası Türkiye Cumhuriyeti” diyemeyen bir genel başkandan ne olur? CHP, HDP ile birlik olup teskereye hayır, PKK ya evet demiştir.” dedi.

MHP Adım Adım 2023 İl İl Anadolu Sivas Programı kapsamında Sivas’ta oda başkanları, ilçe belediye başkanları, STK’lar ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Sivas’taki programa MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ve parti yöneticileri, oda başkanları, ilçe belediye başkanları, STK’lar ve muhtarlar katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) “Hedef 2023 İl İl Anadolu” çalışma programında konuşma yapan MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, CHP tarihin yanlış yerinde durmakla kalmamış, Türkiye’nin karşısında resmen konuşlanmıştır.” dedi.

Özyürek, konuşmasında “Irak’ta PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin melun varlığını sürdürmesi, etnik temelli ayrılıkçılığa yönelik girişimler, bölge barışına, bölge istikrarına ve milli bekamıza doğrudan tehdit saçmaktadır. Suriye’nin sınırlarımıza yakın alanlarında; PKK, PYD, YPG ve DEAŞ başta olmak üzere yuvalanan diğer terör örgütlerinin milli güvenliğimize ve sivillere yönelik suikast ve eylemleri artarak devam etmektedir. Türkiye’nin milli güvenliğini hedef alan terör saldırılarına karşı uluslararası hukuk çerçevesinde her türlü tedbiri alması haktır. Teskere oylamasına CHP ile HDP hayır demiş, İP çok az vekiliyle evet oyu kullanmıştır. Görüldüğü üzere Cumhuriyet Halk Partisi, HDP ile el ele tutuşarak sınır ötesine asker gönderilmesine, terörle mücadelenin devamına hayır demiştir. Eğer Irak ve Suriye teskeresi CHP ve HDP’nin istediği gibi reddedilmiş olsaydı sınır ötesinde terörle mücadele eden Türk askeri geri çekilecek, güney sınırlarımız terörizmin kontrolüne girecekti. CHP tarihin yanlış yerinde durmakla kalmamış, Türkiye’nin karşısında resmen konuşlanmıştır. Geldiğimiz bu aşamada CHP ile HDP, İP’in teşvikiyle tek bir elde birleşmiş ve PKK’nın siyasetteki kolanları haline gelmişlerdir. CHP, HDP ile birlik olup teskereye hayır, PKK ya evet demiştir. Türkiye’ye hayır, Türk ve İslam düşmanlarına, evet demişlerdir. Şehitlere hayır, gazilere hayır, milli hassasiyete hayır, teröristlere evet demiştir. Milli birlik ve dayanışma ruhuna hayır, bölücülüğe ve bölünmeye evet demişlerdir. Türk askerine hayır Türkiye karşıtlarına evet demişlerdir. CHP yönetimi tarihi çizgisine hayır, gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hayır, Milli Mücadele’ye hayır, ihanete ve husumete evet demiştir” dedi.

 

“BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ” DİYEMEYEN BİR GENEL BAŞKANDAN NE OLUR?”

Milletvekili Özyürek konuşmasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de hedef alarak Siirt ziyareti sırasında yaşanan olaya da değinerek konuşmasına şu şekilde devam etti. “Öte yandan CHP bunları yapıyorken tezkereye evet demenin sancılarını yaşayan İYİ Parti Başkanı Siirt ziyaretlerinde ise hepimizi şaşkına uğratmıştır. Karşısına çıkan hain, alçak ve bir şerefsizin “efendim buraya neden geldiniz bu topraklar Kürdistan” diyen şerefsiz bir alçağa “burası Türkiye Cumhuriyeti” diyemeyen bir genel başkandan ne olur? Yazıklar olsun, bizim topraklarımızda hiçbir hain, hiçbir alçak burası Kürdistan diyemeyecektir. Bu güç ve bu cesaret, bu yürek milliyetçilerde, ülkücülerde ve Türk milletinin kanında vardır. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. İhanete çanak tutanlar buna yardım ve yataklık yapanlar bedelini mutlaka ödeyeceklerdir. Anayasamızın değişmeyecek maddelerini değiştirmeye yönelik girişimler vatana ihanetle eşdeğerdir. CHP, İP, HDP ve diğer zillet yedeklerinin Sevr sevdalısı olarak karşımıza geçmesine, Türk milleti tahammül etmeyecek, zillete tamam demeyecek. Allah’ın izniyle sahnelenen oyunu bozacaktır”. şeklinde konuştu.

“BU ADAM VATAN, MİLLET VE DEVLET DÜŞMANIDIR”

Programda konuşan MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay ise, “CHP Genel Başkanı çıkıyor bir açıklama yapıyor, ‘Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala neden içeride?’ diye. Ben size Demirtaş neden içeride hatırlatayım. Selahattin Demirtaş denilen şahsın PKK’lı olduğunu bilmeyen Allah’ın kulu yoktur. Selahattin Demirtaş teröristtir, terör örgütü yaltakçısıdır, PKK’nın da bir üyesidir. Buna rağmen ana muhalefet partisi lideri bu şahsın neden içeride olduğunu soruyor. Bu şahsın olabileceği tek yer cezaevidir. Cezaevinde çürümelidir, oradan ölüsü çıkmalıdır. Çünkü bu adam vatan, millet ve devlet düşmanıdır.” Şeklinde ifade etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA