SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Kamu Mallarını Mirasyedi Gibi Satmaya Karşı Olacağız”

Bu biyografi 19 Ekim 2021 - 9:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan İnce, “Yıkmak yerine yapmak, Satmak yerine değer katmayı benimseyen bir anlayışla, kamu mallarını mirasyedi gibi satmaya karşı olacağız, Bu alanları halkın ortak alanları yapacağız.” dedi.

Sivas Valisi Salih Ayhan ile Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce’yi karşı karşıya getiren arazinin ihale ile satışı 22 Ekim Cuma günü gerçekleşecek olurken, Başkan İnce’den açıklamalar devam etti.

 

Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce’nin, geçtiğimiz günlerde Kılavuz Mahallesi’ndeki eski Makine İkmal Tesislerinin bulunduğu İl Özel İdaresine ait 32 dönüm alanın mahkeme kararlarına rağmen satışa çıkarılmasının yanlış olduğunu kamu alanının rant için hukuka rağmen imara açılıp 80 milyon TL para için satılmaya çalışılıyor, yıllar geçiyor ama anlayış hiç değişmiyor.” şeklinde tepki göstererek bu arazinin halkın olduğunu satışının yapılmaması gerektiğini yaptığı açıklama ile paylaşmıştı.

 

Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce’nin, bu açıklamasının arsından Sivas Vali Salih Ayhan ise, “Kamu alanının rant için satıldığı” iddialarına tepki göstererek,  “Orası milletin, devletin yani Sivas ahalisinin malı. Bu cümlem yanlış anlaşılmasın; çatır çatır satıp, çatır çatır da Sivas halkına, Sivas’taki vatandaşlarımızın hizmetine dönüştüreceğiz.” şeklinde açıklaması olmuştu.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın Kılavuz Mahallesi’ndeki eski Makine İkmal Tesislerinin bulunduğu İl Özel İdaresine ait 32 dönüm alan için “çatır çatır satıp, çatır çatır da Sivas halkına, Sivas’taki vatandaşlarımızın hizmetine dönüştüreceğiz” sözleri üzerine, Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile dikkat çekti.

Başkan İnce, paylaşımında “Şehir de ne var ne yoksa satıyoruz. Sattığımız bu yerlerin bedeli, daire sahiplerinden para alınmadan yapılan şehir merkezindeki binaların dış cephe tadilatlarının bedelinin yarısını bile karşılamıyor. Yıkmak yerine yapmak, Satmak yerine değer katmayı benimseyen bir anlayışla, kamu mallarını mirasyedi gibi satmaya karşı olacağız, Bu alanları halkın ortak alanları yapacağız.” şeklinde ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA