SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivaslı hemşehrimiz Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne atandı

Bu biyografi 07 Temmuz 2021 - 13:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne Sivaslı hemşehrimiz Kenan Kurt atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlandı. 10 ilin emniyet müdürü merkeze alıırken, 33 ile de yeni emniyet müdürü ataması yapıldı.

Yayınlanan kararnamede Sivaslı hemşehrimiz Polis Başmüfettişi Kenan Kurt, Erzincan Emniyet Müdürlüğüne atandı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğüne atanan Kenan Kurt, 1972 Sivas Zara doğumlu olup, İlk, orta ve lise eğitimini Zara’da tamamlayan Kurt, daha sonra 1991’de polis akademisine katıldı.

1995 yılında akademiden mezun olan Kurt, komiser yardımcısı olarak görevine başladı. Emniyetteki kariyerine komiser yardımcısı olarak başlayan Kurt, sırasıyla Yalova, Artvin Hopa, Ankara ve İstanbul illerinde görev yaptı.

Kurt’un görev süreci boyunca İstanbul’da üç yıl Beyoğlu, iki yıl Kağıthane, bir yıl Sarıyer, bir yıl Tuzla, üç yıl Kadıköy ve 2016’da Sancaktepe ilçelerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlerinde yer aldı. Sancaktepe’deki görevini tamamladıktan sonra İl Emniyet Müdürlüğünde emniyet müdürü olarak görevine devam etti. 1. Sınıf Emniyet Müdürü Kurt, en son Polis Başmüfettişi olarak görevini sürdürürken Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Erzincan Emniyet Müdürü olarak atandı.

Kurt, Sivas’ta İş insanı olarak birçok farklı sektörde yatırımları olan Yusuf Ziya Kurt’un da kardeşidir.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA