SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Sivas’ın hakkı Sivas’a teslim edilecek”

Bu biyografi 07 Temmuz 2021 - 14:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karasu: “Sivas’ın hakkı Sivas’a teslim edilecek.” dedi.

CHP’li Karasu, Cumhurbaşkanının sözlerini Meclis kürsüsünden dinletti

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki buçuk yıl önce Sivas mitinginde verdiği vaatleri gündeme getirdi.

Sivas’ın teşvik bölgesi haritasında 6. bölgeye alınmasına ilişkin kanun teklifinde konuşan CHP’li Ulaş Karasu, 31 Mart yerel seçimlerinden önce 2019 Şubat’ta Sivas’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözleri, “Cumhurbaşkanı 8 Şubat 2019’da Sivas’a geldi ve birtakım vaatlerde bulundu. Şimdi ben bu vaatleri kürsüden sıralayınca iktidar sıralarından tepki geliyor. O yüzden beni değil Sayın Cumhurbaşkanını dinleyin” diyerek Meclis Genel Kurulu’nda milletvekillerine dinletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu mitingde, “Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ni özel teşvik bölgesi olarak ilan etmeyi planlıyoruz. Hatta tüm Sivas’ı yatırımlarda cazip hale getirmek için teşvik sınıflandırmasında avantaj sağlamaya yönelik çalışmalar içindeyiz” sözlerini dinleten Karasu, “Bu sözler hala yerine getirilmedi” dedi.

“Buradan Cumhur İttifakının milletvekillerine sesleniyorum. Sizler yüzde 70 oy alıp, seçim meydanında cumhurbaşkanınızın 2.5 yıl önce vermiş olduğu sözü yerde mi bırakacaksınız? İşte sizin için bir fırsat, gelin kanun teklifine destek verin, en azından bir daha Sivas’a mitinge geldiğinizde konuşacak yüzünüz olur” diyerek tepki gösteren Ulaş Karasu, “Burada ne ben ne de bu talebi gündeme getiren üreticilerimiz hariçten gazel okuyor. Verilmiş sözler var ve bu sözleri yerine getirmediniz. Cumhurbaşkanının sözlerinin üzerinden iki buçuk yıl geçti. Cumhur İttifakı’nın ne yazık ki iki buçuk yılda Sivas aklına gelmedi.” ifadelerini kullandı.

Sivas’ın ekonomide, istihdamda, tarımda her geçen gün geriye gittiğini kaydeden Karasu sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bizler cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu şehirde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Hiç merak etmeyin gün gelecek hemşehrilerim Sivas’ı bu duruma düşüren sizlerden sandıkta hesabı soracak. Bizler yine Sivas’ın sokaklarında başımız dik yürüyeceğiz. Bu kanun teklifi şimdi değilse bile ilk seçimlerden sonra yürürlüğe girecek. Sivas’ın hakkı Sivas’a teslim edilecek.”

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA