SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Şahsiyet Atölyesi” projesi kapsamında gençlere Ebruli sanatı öğretiliyor

Bu biyografi 06 Nisan 2021 - 8:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Şahsiyet Atölyesi” projesi kapsamında gençlere Ebruli sanatı öğretiliyor.

İl Müftülüğü Gençlik Merkezinde Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Üniversite ve lise öğrencilerine yönelik “Şahsiyet Atölyesi” adında başlatılan proje ile 15 şer gruplar halinde öğrencilere Halk Eğitim Merkezi hocaları tarafından Ebruli sanatının incelikleri öğretiliyor. Salgın tedbirlerine riayet edilerek yapılan programlar sonunda ise Kadın vaizeler tarafından “Sahabe Hayatları “ konu başlığı altında sohbet ediliyor.

Gençlik merkezini ziyaret eden İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve Müftü Yardımcısı Dr. Hüseyin Karayaka da programa katılarak öğrencilerle birlikte Ebruli sanatının yapımını izlediler.  Öğrencilerle konuşan Müftü Akkuş, “Bu gibi faaliyetleri değerlendirmeniz sizin için ileriki dönemlerde  Benim nazarımda kazanan hepinizsiniz. Gençlik merkezimize gelerek hizmetlerimize iştirak eden her genç kazanmıştır.” dedi.

Gençleri hayata hazırlarken manevi dünyalarının yanında maddi dünyalarına da temas etmeliyiz diyen Müftü Akkuş, “Gençlik geleceğimizdir, ümidimizdir. Gençliğe değer vermek, gençlere önem vermek, Sevgili Peygamberimizin tavsiyesidir. Din eğitiminde gençleri edilgen (pasif) durumdan etken (aktif) hale getirmeliyiz. Düşünce ve görüşlerini dinlemeli, sorunları ve çözüm yollarını gençlerimizle birlikte değerlendirmeliyiz.” ifadelerinde bulundu.

Diğer yandan İl Müftüsü Yusuf Akkuş’ un eşi Emine Akkuş ve Vaiz Fatma Karaduman öncülüğünde lise öğrencilerine yönelik başlatılan Mutfak Atölyesi’nde mantı yapımı, suffle yapımı ve waffle tasarımı öğrencilerle birlikte yapıldı. Yemek yapımı sonrası Mutfak Atölyesi’nde Uzman Vaiz aynı zamanda İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörü Gönül Taşçı ve Vaiz Karaduman tarafından gerçekleştirilen sohbet programının yanı sıra güncel konular gençlerle değerlendirildi.

Derslerde  “Kendini Bulmak, Ruhunu Nelerle Besliyorsun ve Allah Sanal Alemlerin de Rabbidir”  gibi güncel konularda Müslümanların modern dünyadaki yeri, sınırları ve modern dünyanın çıkmazları gençlerle konuşulup değerlendirilmeye devam ediliyor.

Ayda iki kere düzenlenen  “Gençlerle Mutfak Atölyesi” programını gençler iple çektiklerini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA