SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

İnce’den Ekinci’ye Tepki

Bu biyografi 14 Şubat 2021 - 17:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci’nin Gara’da Şehit edilen Asker, Polis ve vatandaşlar için Sosyal Medyadan siyasiler üzerinden yapmış olduğu paylaşıma Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce’den tepki geldi.

Deva Partisi Sivas il başkanı Serdar İnce, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci’nin Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşıma tepki göstererek şu açıklamalarda bulundu.

“Yaklaşık 6 yıldır askerimizin polisimizin esir tutulup bugün şehit edildiğini ne yazık ki Malatya Valimizden öğreniyoruz. Acımız daha soğumadan Sivas milletvekilimiz Semiha Ekincinin bu acılar üzerinden siyaset yapmasından derin üzüntü duyduk. Keşke aynı hassasiyeti yeni öğrendiğimiz ama sizlerin bildiği milletimizi derinden üzen olayın bu noktaya gelmeden çözülmesi için harcasaydınız.

Allah tüm idarecilerimize yürekten bu acıyı hissetmeyi nasip etsin.

Türk milleti her zaman 18 yaşında dinç ve diridir” ifadelerini kullandı.

İnce, açıklamasının devamında “Sayın Semiha Ekinci’nin aynı paylaşımda eleştirdiği Saadet Partisi ile, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sayın Oğuzhan Asiltürk ile ittifak görüşmeleri yaptığı bilinmektedir. Bu görüşmeler yapılırken Sayın vekilin bu açıklamaları yapması da akılda soru işaretleri bıraktı. Semiha Ekinci’nin bu açıklamaları genel merkezin bilgisi dahilinde yapıp yapmadığı da merak konusu oldu.’ şeklinde açıklama yaptı.

İnce, yine Milletvekili Ekinci’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımın altına da şu yorumu yaptı.

“Yaklaşık 6 yıldır esir tutulan askerimiz ve polisimiz için seyirci kalıp bugün bu acı günümüzde bile siyaset yapmanız gerçekten biz Sivaslıları üzmüştür bizde gazete kupürlerinden AK Partili yetkili kişilerinin söylemiş olduğu sözlerden bir demet yapıp onlarımı yayınlayalım” yorumunu yaptı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA