SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Sivas hayırseverliği ön planda olan bir şehir”

Bu biyografi 06 Şubat 2021 - 9:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Sivas hayırseverliği ön planda olan bir şehir. Sivaslıların genetiğinde var bu hayırseverlik. İnşallah onların destekleri ile camimiz en kısa zamanda bitecek. Yaklaşık 5,5 milyon liralık bir bağış. Hayırsever büyüklerimizin isimlerini de her zaman hem kalbimizde hem de camimizin uygun bir yerine yazacağız.”dedi.

Sivas Merkez Camiine Hayırsever Desteği Devam Ediyor

Sivas Şehir Meydanı’nda yapımı devam eden Merkez Camii ve Külliyesine hayırsever destekleri devam ediyor. Şehrimizde yaşayan hayırsever çift, camiye bağışlamak üzere 5 Milyon 300 Bin Türk Lirasını Vali Salih Ayhan’a teslim etti.

20 Temmuz 2020 tarihinde temeli atılarak şehir meydanında yapımına başlanan, 17 bin metrekare alanda aynı anda 2 bin 400 kişinin namaz kılabileceği Sivas Merkez Camii ve Külliyesi’ne hayırsever vatandaşların destekleri artarak devam ediyor. Vali Salih Ayhan, İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Merkez Camii ve Külliyesi Yaptırma Yaşatma Dernek Muhasibi Ali Kılıç ile birlikte hayırsever vatandaşı evinde ziyaret etti. Vali Salih Ayhan, Merkez Camii ve Külliyesi’ne bağışlanan 5 Milyon 300 Bin Türk Lirasının dekontunu hayırseverden teslim alarak, dernek makbuzunu da aileye teslim etti.

Hayırsever aileye teşekkür eden Vali Salih Ayhan, “Bugün çok hayırlı bir iş için buradayız. Hayırsever büyüklerimiz, yıllardır bankada muhafaza ettiği dünyalık tüm birikimini, Sivas için Sivaslı için anlamlı olan, Sivas’ın ortasına inşa ettiğimiz Sivas Merkez Camii ve Külliyesi için bağışladı. Çok güzel ve özel bir duygu. İnsanoğlu için imrenilecek bir davranış. Rabbim, inanıyoruz ki onun Amel Defteri’ni hem fâni dünyada hem ebedi âlemde hiçbir zaman kapatmayacak, Herkese de nasip olmaz. Allah sizlerden razı olsun. Sivas hayırseverliği ön planda olan bir şehir. Sivaslıların genetiğinde var bu hayırseverlik. İnşallah onların destekleri ile camimiz en kısa zamanda bitecek. Yaklaşık 5,5 milyon liralık bir bağış. Hayırsever büyüklerimizin isimlerini de her zaman hem kalbimizde hem de camimizin uygun bir yerine yazacağız. Her gelen geçen hem seni hem eşini hayırla yâd edecek, bol bol dua edecekler. Buradan tüm varlıklı vatandaşlarımıza, imkânı olanlara sesleniyorum. Yalan dediğimiz, geçici dediğimiz bu dünyada yapacakları en güzel iş, güzel eserler bırakmak, bağışta bulunmak, hayırda yarışmak. İnşallah en kısa zamanda da camimizi bitireceğiz. Hayırseverimizle birlikte de kurdelasını kesip dua edeceğiz. Rabbim, sizlerden ve ailenizden razı olsun. Birinizi bin eylesin, ömrünüze bereket ve sağlık versin.” ifadelerini kullandı.

Hayırsever vatandaş ise, “Yıllarca yurt dışında hanımla birlikte çalıştık, çabaladık. Yeri geldi memleket hasreti çektik, yeri geldi Sivas’ın özlemini duyduk. Yemedik, içmedik biriktirdik. Herkese faydamız dokunsun istedik. Sizin de emeğinizi, gayretlerinizi görünce tüm birikimimizi bu camiye bağışlama kararı aldık. Bu parayı gönül rahatlığı ile bağışlıyoruz, çok mutluyuz. Allah herkese bu duyguyu yaşamayı, yaşatmayı nasip etsin. Rabbimize şükürler olsun.” dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA