SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Son Gün 22 Ocak

Bu biyografi 21 Ocak 2021 - 0:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son Gün 22 Ocak

Arıcılık ve ipek böcekçiliğine hibe desteği için başvurular son gün 22 Ocak.

Arı Ürünleri Üretiminde, İpek Böcekçiliği Üretiminde, Kırsal Kalkınma Ekonomik Yatırımlarına, Kırsal Kalkınma Altyapı Yatırımlarına, Hibe başvuruları alınmaya başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, arıcılık projelerine yüzde 50, ipek böcekçiliği projelerine yüzde 100 hibe desteği sağlayacak. Başvurular için son gün 22 Ocak.

İpek böceği yetiştiriciliği projesi kapsamında Ankara, Antalya, Bilecik, Bingöl, Bolu, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Hatay, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Muğla, Sakarya, Sivas, Tunceli ve Yozgat’ta, besleme evi inşaatı, makine, alet, ekipman alımı ve dut bahçesi tesisi yatırımları desteklenecek.

Kırsal alanlarda istihdamın geliştirilmesi, üretim ve kalitenin yükseltilmesi için yeni teknolojilerin kullanımının yaygınlaştırılarak modern işletmelerin kurulması ve makine, alet, ekipman alımına yönelik yatırımların desteklenmesi amaçlanıyor.

Başvuruların İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri veya Tarım ve Orman Bakanlığının internet sayfasından online başvuru yapılabilecek.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA