SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Ballı Şehir Sivas

Bu biyografi 20 Ocak 2021 - 23:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ballı Şehir Sivas

Sivas, Çiçek Balı Üretiminde Türkiye’de 1. Sırada.

Sivas, tarım ve hayvancılıkta her geçen gün büyümeye devam ediyor. İnsan yaşamının devam edebilmesi için mutlak önem arz eden tarım ve hayvancılık, ilimiz de ortaya konan başarılı çalışmalar ve üretim modelleriyle adından sıkça söz ettiriyor.

 

Bu kapsamda, tarımın önemli bir parçası olan bal üretimi de Sivas’ta gün geçtikçe başarı çıtasını yükseltiyor.

Sivas Vali Salih Ayhan, Sivas’ta bal üretimi yapan firmaları ziyaret etti.

Tarım ve hayvancılığa katkı sunan çiftçileri ve firmaları her fırsatta ziyaret ederek, talepleri dinleyen Sivas Valisi Salih Ayhan, 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bal firmalarına uğradı.

Avar Bal, Kır Bal ve Zara Bal’a ait tesisleri gezen Vali Salih Ayhan; firmaların bal işlemi, ithalat ve ihracat çalışmaları hakkında bilgi aldı.

-Arıcılık Kültürü Artan Üretim Miktarlarıyla Daha İyi Noktaya Ulaştı

Vali Salih Ayhan, Sivas’ta geçmişten gelen arıcılık kültürünün artan üretim miktarlarıyla daha iyi noktaya geldiğini ifade ederek, tarım ve hayvancılığa destek vermek için çalışmaların devam edeceğini söyledi. Bal üretimi potansiyelinin artmaya devam ettiğini aktaran Vali Salih Ayhan, arıcılığın Sivas’taki en önemli tarımsal faaliyetler arasında yer aldığını kaydetti.

Vali Salih Ayhan, üreten çiftçiye ve bal işlemi yapan firmalara öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Sivas Bal Üretiminde Adından Sıkça Söz Ettiriyor. Tozanlı Vadisi’nde başlatılan çalışmalar ile organik arıcılık da Sivas, marka olacaktır. Şehrimiz arıcılık işletme sayısı bakımından Türkiye’de 2., bal üretiminde de 4. sırada yer almaktadır. Ayrıca ilimiz, çiçek balında da ülkemizde 1. sırada bulunmaktadır.” dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA