SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan Çetindağ, “SİVTAŞ, Sivas tarımına ivme kazandıracak”

Bu biyografi 19 Ocak 2021 - 11:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Çetindağ, “SİVTAŞ, Sivas tarımına ivme kazandıracak”

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; Yönetim Kurulu üyeleri birlikte Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (SİVTAŞ) Genel Müdürü Hakan Bozbıyık’ı ziyaret etti. SİVTAŞ hakkında Bozbıyık’tan bilgi alan çetindağ, “SİVTAŞ Sivas çiftçisine, Sivas besicisine ve Sivas tarımına ivme kazandıracak, katma değer sağlayacak. Bunun gururunu yaşıyoruz” dedi.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; yönetim kurulu üyeleri birlikte Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ni (SİVTAŞ) ziyaret etti.

Sivas çiftçisinin gelirini artırmak, sektörde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak ve topyekûn kırsal kalkınma sağlamak amacıyla Sivas Valiliği himayesinde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi’nin ortaklığında kurulan SİVTAŞ’ın Genel Müdürü Hakan Bozbıyık’ı ziyaret eden Çetindağ ve beraberinde heyet şirket ve çalışmalarına ilişkin bilgi alışverişinde bulundu.

ÇOK EMEK VERİLDİ

Ziyarette konuşan Başkan Çetindağ; “SİVTAŞ şirketini yerinde görmek için yönetim kurulumuzla birlikte ziyarete geldik. SİVTAŞ’ın amacı ne? Sivas’a modern bir yem fabrikasının kazandırılması, aynı zamanda da süt işleme merkezinin kurulması. Valilik ve belediye tarafından Sivas çiftçisine yapılan bu jesti yerinde görmek için geldik. Genel Müdürümüz Hakan Bozbıyık’a da bizleri kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Çok emek verildi. İnşallah kısa zamanda faaliyete geçecek. Genel Müdürümüz Hakan Bozbıyık’ın da tabandan geldiği için çok başarılı işlere imza atacağına adım kadar eminim” dedi.

SİVAS’I GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Sivas’ta tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi noktasında önemli adımlar atıldığına dikkat çeken Başkan Çetindağ,  “SİVTAŞ da Sivas çiftçisine, Sivas besicisine, Sivas süt üreticilerine ve Sivas tarımına ivme kazandıracak, katma değer sağlayacak. Bunun gururunu yaşıyoruz. Başta Sayın Valimiz Salih Ayhan olmak üzere Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Genel Müdürümüz Hakan Bozbıyık’a tesisleri ilimize kazandırmalarından dolayı Sivas çiftçimiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Bu yem fabrikamız ve süt işleme merkezimiz faaliyete geçtiğinde Sivas çiftçimize çok büyük katkıda bulunacak. Biz de bunun takipçisi olacağız. Sivas çiftçisi için elimizden ne geliyorsa 24 bin üyemizle, ilçelerimizle birlikte 80 bin üyemizle bu fabrikamızın ve süt işleme merkezimizin yanında olacağız. Çok da başarılı olacağız. Bizi kabul ettiği için değerli Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Yolu, bahtı açık olsun. Sivas’ı güzel günler bekliyor inşallah” dedi.

DENEME ÜRETİMLERİ BU AY BAŞLAYACAK

SİVTAŞ bünyesinde kurulan yem fabrikasında bu ayın sonuna doğru deneme üretimlerinin başlayacağı, Şubat ayında da seri üretimlere geçileceği bilgisini aldıklarını kaydeden Başkan Çetindağ; “Bu haber bizi çok sevindirdi. Biliyorsunuz yem fiyatları Türkiye’de hiçbir zaman gündemden düşmüyor. Çok pahalı olduğunu sürekli dile getiriyoruz. Bilhassa hayvancılıkta girdilerin en büyüğünü yem oluşturuyor. Hem yem fiyatlarını dengeye çekmek hem Sivas çiftçimize kaliteli yem vermek için bu fabrika kuruldu. İnşallah hep beraber Sivas çiftçimizin hizmetine  sunacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından Başkan Çetindağ ve yönetim kurulu üyeleri yem fabrikasında incelemelerde bulundu. SİVTAŞ Genel Müdürü Bozbıyık, fabrika hakkında Çetindağ ve yönetim kurulu üyelerine bilgi verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA