SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Nice 27. Yıllara”

Bu biyografi 10 Ocak 2021 - 21:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Nice 27. Yıllara”

Pakoğlu, “Aşkla ve tutkuyla bağlı olduğum bem-bir-sen’e hizmet sevdam hiç bitmeyecek. Nice 27. Yıllara.” dedi.

Memur- Sen Konfederasyonu’na bağlı BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, Bem-Bir-Sen’in 27. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Pakoğlu’nun açıklaması şöyle:

Sendikamız; Bem-Bir-Sen; Göz nurumuz, el emeğimiz, alın terimiz… Sendikamız; Dünümüz, günümüz ve önümüz…

Yiğitlerden, öncülerden ve önde gidenlerden devraldığımız emanetimiz… Yarınımızın habercisi, ülkemizin aydınlık geleceğinin muştucusu… Sendikamız…

Selam olsun aralarında selamı, kardeşliği, birliği, dirliği yayanlara, tebessümü yüzünden eksik etmeyenlere, karşılık beklemeden sırf Allah rızası için sevenlere, sevilebilenlere.

Selam olsun bir olanlara, diri olanlara, iri olanlara.

Selam olsun gücü yeterse kötülüğü eliyle, gücü yetmezse diliyle düzeltenlere, ona da gücü yetmezse kalbiyle buğz edenlere.

Selam olsun mahlûkata, insana, insan kalana, eşyanın hakikatini anlayana, eşref-i mahlûkat olana, menzili görenlere, menzile insan olarak erenlere.

Selam olsun dünyamıza, ülkemize, şehrimize, beldemize, evimize, sendikamıza, gönlümüze.

Selam olsun bu sendikayı kuranlara, kurulmasına vesile olanlara, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyenlere, bu kuruluşa üye olanlara,  emeğini, yüreğini ortaya koyanlara, bu kuruluşun devamını sağlayacak olanlara.

Selam olsun iman edip birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenlere.

Sendikal haklar ve demokrasi mücadelemizde, 27. kuruluş yılımızı kutluyoruz.

Problemlerimizi çözmek, haklarımızı alabilmek amacıyla, belediyelerde çalışan bir kısım kamu çalışanı “Birlikte olursak, başarabiliriz” düşüncesiyle 1994 yılında, Bem Bir Sen’i kurdu. Coşkuyla kurulan sendikamız, büyük bir özveri ve yoğun emekle yoğrularak bu gün 27. yılına ulaştı.

Bu günlere öyle kolay gelinmedi. Sendikamız birçok engel aşılarak, onurlu bir mücadele verilerek kuruldu.

Kuruluşumuzdan bugüne kimi dönemler belediye idarelerinin, kimi dönemler ideolojik ve sahte sendikaların saldırı ve karalamalarına maruz kaldık. Ancak, hiçbir zorluk bizi haklı mücadelemizden alıkoyamadı. Ancak yerel yönetim çalışanlarının güçlü yapılanması bütün bu zorlukları aşıyor ve aşacak dirayete ve birikime sahiptir.

Sendikamız, bu güne kadar ekonomik, sosyal ve özlük haklarımız konusunda birçok girişimde bulundu ve bir kısmının çözülmesini sağladı.

BEM-BİR-SEN belediyeler ve il özel idarelerinde görevli bütün kamu çalışanlarını temsilen işkolunda yetkili sendika olmuştur.

Sendikamız 27 yıllık mücadelesinde edindiği bilgi ve deneyimle yerel yönetimlerde çalışanların hak ve çıkarlarını koruma mücadelesini yükselterek sürdürüyor, sürdürecek.

Sendikal hak ve özgürlükler mücadelemizi her türlü şart ve koşul altında ısrarla ve inatla sürdüreceğiz.

Kıymetli arkadaşlar;

Bizler, uzun bir yola çıktığımızın, maraton koşucusu olduğumuzun bilincindeyiz.

Husumetle kaybedecek vaktimiz de yoktur.

Kimseye küsmemiz ve kırılmamız da mümkün değildir.

Bizi anlamakta güçlük çekenlerin er yâda geç vicdanlarıyla baş başa kalacağını biliyoruz.

Biz tüm çalışanların hizmetine talip olduk, sadece bunu talep ettik.

Bütün fiillerimizde umudu besleyerek, güven duygusunu sağlamlaştırmaya çalıştık.

Çalışan insanların duygularını, iyi niyetlerini istismar edenler, o insanların emeğini küçültenler, onlarla göz göze gelme, onların gözlerinin içine bakma cesaretini dahi gösteremezler.

Değerli arkadaşlar;

Şunu öncelikle belirtmek isteriz ki;

Siz yoksanız bizlerde yokuz.

Bizler soruna değil çözüme odaklanan,

Sivil toplum adına sivil özürlü olmayan,

İdeolojik kamplaşmalara karşı kamu çalışanlarının tümünü kucaklayan bir sendikayız.

Birey hakkının en temel insan hakkı olduğuna inanan,

Güçlünün haklı değil, haklının güçlü olduğunu öne çıkaran,

Toplumsal değişim ve dönüşüme öncülük yapabilen,

Sivil toplum adına baskı unsuru olma rolünü üstlenen,

Yükselen değerleri değil, değerlerini yükseltmeyi hedefleyen,

Uluslararası sözleşmelerin tüm çalışanlara tanıdığı temel hak ve özgürlükleri sendikal mücadelenin ana ekseni olarak kabul eden,

Çalışanların açlık sınırından kurtarılarak yoksulluk sınırı üzerinde maaş alabilmeleri için bilimsel esaslara göre düzenlenmiş bir ücret dağılımını savunmaya devam edeceğiz.

Sevgili arkadaşlar;

BEM-BİR-SEN ve MEMUR-SEN Camiası olarak;

Bizler, geçmişte üyelerimizi horlayan, dışlayan ve yaptığımız yanımıza kar kaldı diyenlerin rahat bir şekilde oturmalarına müsaade etmedik, bunda sonra da müsaade etmeyeceğiz.

Bizler; tüm kamu çalışanlarını özlemlerine kavuşturacak sendikal mücadelede; gerektiğinde bedel ödemesini de ödetmesini de biliriz.

Hepinizin bu durumu göz önünde bulundurarak azami gayreti göstereceğinize inancımızı vurgularken, ben de dâhil tüm yönetim kurulumuz olarak, hiçbir şey üyelerimize ilkelerimiz doğrultusunda hizmet etmekten daha önemli değildir.

Sendikamız BEM BİR-SEN 27. yılına daha güçlü ve daha örgütlü giriyor. Sendikamızın kuruluşundan bu güne gelişinde emeği geçen tüm arkadaşlarımızı hassaten yitirdiğimiz mücadele arkadaşlarımızı minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyor, her türlü engel ve zorluğa rağmen yılmadan ve yorulmadan mücadeleyi yürüten üye, temsilci, il-şube yönetim kurulu üyesi, il-şube başkanı, denetleme ve disiplin kurulu üye ve başkanlarını yürekten kutluyorum.

Gelecek güzel günleri ve gün dönümlerini birliğimiz, dayanışmamız ve mücadelemizle kuracağımıza olan inancım tamdır. Tüm Yerel Yönetim ve Özel İdare çalışanlarına haklı ve onurlu mücadelelerinde başarılar dilerken 2021 yılının bizler, sendikamız, ülkemiz açısından sağlık ve mutluluk getirmesi temennisiyle en kalbi selam ve hürmetlerimi bildiririm.

  1. yılımız kutlu olsun. ileri…ileri…hep ileri !!!” şeklinde açıklama yaptı.
Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA