SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Peker , “Sendikalar 3 maymunu oynamaktadır”

Bu biyografi 07 Ocak 2021 - 2:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peker , “Sendikalar 3 maymunu oynamaktadır”

Peker, “Memur maaşları sürekli enflasyon karşısında erimekte, alım gücü düşmektedir. Yetkili sendikalar bu durum karşısında 3 maymunu oynamaktadır.” dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel başkanı Abdullah Peker, memur maşları ile ilgili değerlendirme yaptı.

Peker, yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti. “Son açıklanan enflasyon oranlarıyla birlikte memura ve memur emeklisine ek zam olarak gösterilen enflasyon farkı zam değildir, memura Sıfır Zam anlamındadır. %3 Zamma ek olarak %4.36 enflasyon farkına ilave olarak seyyanen zam yapılmalıdır. Andemi sürecinde zor şartlar altında çalışan memurlarımıza iktidarımız sahip çıkmak durumundadır. Son 1 ay içerisinde gıdaya yapılan zam oranı %20 lerde iken verilen bu oran memura ve yıllarca devlete emek vermiş memur emeklisine acı reçete olarak sunulmuştur. Memur maaşları sürekli enflasyon karşısında erimekte alım gücü düşmektedir. Yetkili sendikalar bu durum karşısında 3 maymunu oynamaktadır. Her zaman olduğu gibi HAK-SEN sendikası olarak memurumuzun ve emeklilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Memurumuzun yüzünü güldürecek yeni bir düzenlemeye gidilmesi gerekmektedir. Devletimiz tüm zorluklarla mücadele edecek güce sahiptir. Memur maaşı enflasyon ve dalgalı kur karşısında eriyip gidiyor. Memura ve memur emeklisine yapılacak bu zam ekonomiye de katkı sağlayacaktır. Esnafımızın da yüzünü güldürecektir Devletimizin memuruna ve memur emeklisine sahip çıkacağına ve enflasyona ezdirmeyeceğine inanıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA