SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan Köksal, “Yeni Yılda Esnafımız Canlandırılmalı”

Bu biyografi 04 Ocak 2021 - 11:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeni Yılda Esnafımız Canlandırılmalı

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  2020 yılının esnaf ve sanatkâr açısından iyi geçmediğini belirterek, 2021 yılına umutla bakılması gerektiğini söyledi.

Acısıyla tatlısıyla, sorun ve sıkıntılarıyla 2020 yılını geride bıraktıklarını İfade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal,  2020 yılının doğal afetler ve COVİD 19 ile mücadeleyle geçtiğini, bu süreçte esnafın mağdur olduğunu ifade etti.

Bu yılda ülkemizde Pandemi ve doğal afetleri yaşandığını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Maalesef 2020 yılında depremler, sel felaketleri, yangınlar ve pandemi süreci ile geçen bir yıl oldu. Bu yılda ani gelişen olaylar ve özellikleCOVİD-19 salgını nedeniyle esnafımız çok mağdur oldu. Kahveci, kırtasiyeci, servisçi, kantinci başta olmak üzere çok sayıda esnafımız işyerini açamadı. Yasaklara ve alınan önlemlere uyan esnafımız bu süreçte evine ekmek götürmekte zorlandı. Alınan önlemler ve kısıtlamalar hem vatandaşlarımızı hem de esnaflarımızı zor durumda bıraktı. 2020 yılında dünya, ülkemiz ve esnaflarımız etkilendi. Bu yılda esnafımız mutlu bir yıl geçirmedi” dedi.

DESTEKLER ESNAFIMIZA KATKI SAĞLADI

Pandemi sürecinin uzun sürmesi nedeniyle 2020 yılını huzurlu ve mutlu geçiremediklerini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Sürecin başladığı günden itibaren devletimiz esnafımızın yanında yer almaya ve destek olmaya çalışmıştır. Krediler, hibe desteği, kira yardımı ve yapılandırmaların yanısıra hükümetin destekleri esnafımıza katkı sağlamıştır. Belediyemizin ve Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün kiracı esnaflarına sağladığı katkı da çok önemlidir. Ayrıca Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile 1000 TL, Sivas Belediyemiz ise 2500 TL yardımla esnafımızın bu zor gününde yardımcı olmuş ve katkı sağlamıştır. Esnafımıza zor gününde destek olan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 YENİ YIL ESNAFIMIZ AYAĞA KALKMALI

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yeni yılın esnaf camiasına ve ülkemize sağlık getirmesini temenni ederek, yaşanan olumsuzluklardan çok etkilenen esnafların 2021 yılında yeniden ayağa kaldırılması gerektiğini, bu nedenle de desteklerin arttığı, taleplerin karşılandığı yeni bir yıl olması gerektiğini kaydetti.

Köksal, esnaf ve sanatkarların 2020 yılında yaşadıkları sorun ve sıkıntıları 2021 yılında yaşamamasını temenni ederek, bu yılın esnaf ve sanatkarların yılı olması gerektiğini de sözlerine ekledi

Köksal, 2021 yılının ülkemizin sağlık ve huzura kavuşmasını, esnaflarımızın bereketli ve geçmişte yaşadıkları bol kazançlı günlere kavuşmasını temenni ederek, yeni yıllarını kutladı

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA